September 30, 2023

Zesvětlení pleti: jak používat Mulethi proti tmavým skvrnám

Mulethi, známá také jako lékořice, je v ájurvédském světě velmi populární. Mulethi, známý jako Yashtimadhu, je skvělý pro naše zdraví. Má protizánětlivé, antimikrobiální, proti stárnutí, hojivé, omlazující a imunitu posilující vlastnosti. Studie z roku 2013 publikovaná National Library of Medicine také zjistila, že extrakt z lékořice pomáhá zlepšit hyperpigmentaci. Čtěte dále a zjistěte, co říká odborník na používání mulethi pro zesvětlení pleti.

Health Shots spojené s odborníkem na ájurvédu z Bombaje Dr. Lakshmi Varma K, abyste se dozvěděli vše o mulethi a péči o pleť.

Mulethi nápoj
Mulethi je dobré pro zesvětlení pleti. Obrázek s laskavým svolením: Shutterstock

Výhody mulethi

Mulethi se běžně používá v ajurvédských formulacích. Jeho široké použití v medicíně je způsobeno dlouhým seznamem výhod. Dr. Varma tvrdí, že pomáhá zlepšit zdraví očí, vlasů, mozku a pokožky. Je velmi užitečný při horečce, bolestech v krku, alergiích a kožních onemocněních. Ve skutečnosti je to běžná bylina používaná v indických domácnostech k léčbě bolesti v krku.

Mulethi je skvělé pro pokožku, protože –

1. Zabraňuje poškození pokožky sluncem

Pomáhá léčit spáleniny, chránit před UV zářením a eliminovat tmavé skvrny v důsledku nadměrného vystavení slunci. Pomáhá tak obnovit přirozenou barvu vaší pokožky.

2. Redukuje vrásky

Díky svým anti-aging, omlazujícím a antioxidačním vlastnostem pomáhá mulethi obnovit tón pleti a redukovat vrásky.

3. Pomáhá minimalizovat jizvy

Má hojivé vlastnosti, které usnadňují hojení ran a zabraňují tmavým jizvám po zraněních, čímž udržují pokožku bez skvrn.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots

4. Léčí kožní onemocnění

Jeho protiplísňové, antimikrobiální, antitoxické, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti pomáhají bojovat proti různým kožním onemocněním, jako je ekzém, dermatitida, lupénka a plísňové infekce, vysvětluje odborník.

5. Zabraňuje akné a zklidňuje záněty

Protizánětlivé, antitoxické a antioxidační vlastnosti mulethi pomáhají odstraňovat toxiny z pokožky. To pomáhá kontrolovat tvorbu akné a také pomáhá zklidnit podrážděné pocity a pocity pálení způsobené akné nebo jakýmikoli vnějšími dráždivými látkami.

Mulethi pro zesvětlení pleti

Od starověku je součástí indické péče o pleť. Mulethi pomáhá zlepšit pleť a rozjasnit pleť. Dr. Varma říká, že je to velmi dobrý lék na hyperpigmentaci a melasma.

Pít mléko
Mulethi můžete konzumovat s mlékem nebo je aplikovat jako pleťovou masku. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Tipy pro používání Mulethi

Mulethi můžete použít přidáním do pleťových masek nebo s mlékem. Zde je několik jednoduchých způsobů, jak použít Mulethi pro zesvětlení pokožky nebo pro léčbu hyperpigmentace:

1. Yashtimadhu Ksheerapaka

Ksheerapaka znamená mléčný odvar. Vezměte lžičku mulethi a čtvrt lžičky kurkumy a přidejte je do sklenice mléka. Pijte ho v noci, aby mohl pomoci při kožních onemocněních tím, že čistí krev.

2. Masky na obličej Yashtimadhu

• Použijte mulethi prášek s kurkumou a pleťovou maskou z růžové vody v boji proti akné a zánětům.
• Mulethi prášek a olej kumkumadi pomohou v boji se suchou pokožkou a tmavými skvrnami.
• Mulethi prášek s mlékem a multani mitti je dobrý domácí lék na tmavé skvrny a hyperpigmentaci.
• Mulethi prášek a prášek santalového dřeva jsou také dobré pro hyperpigmentaci a mastnou pleť.

Odborník tvrdí, že masky mulethi lze pro skvělé výsledky používat minimálně 3-6 měsíců. Zevní použití lze provádět denně bez jakýchkoliv komplikací. Pro vnitřní použití je ale potřeba správné dávkování a konzultace s odborníkem. Používejte Mulethi opatrně, pokud jste těhotná, máte vysokou hladinu cukru v krvi nebo užíváte léky na krevní tlak.

Ale pro většinu lidí je mulethi účinným domácím lékem na kožní problémy, včetně hyperpigmentace.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *