September 28, 2023
Jak

Zbavte se chloupků na obličeji přirozeně: 5 domácích prostředků

Nejen muži, ale i ženy se musí potýkat s chloupky na obličeji. Některé ženy mají na obličeji silnější chloupky, a proto se holí, pinzetou nebo voskem. Pokud jste ochotni utratit o něco více, můžete zkusit i laserové ošetření. Pokud ale neradi často chodíte do salonů nebo na kliniky a vyznáváte vše přírodní, měli byste vyzkoušet domácí prostředky, jak se chloupků na obličeji zbavit.

Co způsobuje vousy u žen?

Nejčastější příčinou ochlupení na obličeji u žen je hormonální nerovnováha způsobená zdravotními stavy, jako je syndrom polycystických vaječníků, říká Dr. Blossom Kochhar, prezident skupiny společností Blossom Kochhar. Hirsutismus
způsobuje nadměrný růst vlasů. Genetika také hraje důležitou roli při určování vzorce růstu vlasů na těle a obličeji člověka. Některé typy léků, jako jsou steroidy, mohou být dalším faktorem, který může u žen způsobit problémy s vousy.

Srst
Odstraňte chloupky na obličeji přirozeně. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Způsoby, jak přirozeně odstranit chloupky na obličeji

Dobrou zprávou je, že se můžete spolehnout na kuchyňské ingredience, abyste se zbavili chloupků na obličeji. Zde je několik možností:

1. Cukr a citronová šťáva

Musíte smíchat dvě lžíce cukru a citronovou šťávu s 35 ml vody. Směs zahřívejte, dokud se nezačne vařit. Poté nechte vychladnout. Naneste na postižená místa a nechte působit 20 až 25 minut. Opláchněte to vodou a třete krouživými pohyby, navrhuje Dr. Kochhar.

2. Citron a med

Začněte smícháním jedné lžíce medu, dvou lžic cukru a citronové šťávy. Směs zahřívejte asi tři minuty a pomalu vmíchejte vodu, aby byla řidší, pokud je příliš hustá. Jakmile pasta vychladne, naneste ji na postižená místa. Je to jako přírodní vosk, takže použijte voskový proužek a chloupky vytrhněte v opačném směru růstu.

3. Vaječný bílek a rýžová mouka

Do mísy vezměte jeden bílek, jednu lžíci cukru a půl lžičky rýžové mouky. Dobře je promíchejte, aby vznikla hustá pasta, naneste ji na místa s nežádoucími chloupky na obličeji a poté nechte asi 20 až 30 minut zaschnout. Zaschlou masku jemně sloupněte v opačném směru růstu chloupků a poté opláchněte vodou.

4. Ovesné vločky a banán

Smíchejte dvě lžíce ovesných vloček, které jsou účinným přírodním peelingem, se zralým banánem a krouživými pohyby nanášejte tuto pastu na postižená místa. Pokračujte v masírování po dobu 15 minut a jemně omyjte obličej vodou.

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBTE SE TEĎ

5. Papája a kurkuma

Papája obsahuje enzym zvaný papain, který může pomoci rozkládat vlasové folikuly a bránit růstu vlasů, vysvětluje odborník. Chcete-li vyrobit pastu z papáje a kurkumy, smíchejte dužinu z papáje se špetkou prášku z kurkumy a naneste ji na obličej. Masírujte 15 až 20 minut a poté opláchněte vodou.

Před použitím těchto přirozených nápadů na odstranění chloupků na obličeji proveďte test náplasti, abyste předešli zbytečné kožní reakci.

odstranit chloupky na obličeji
Holení vousů je běžnou metodou. Obrázek poskytl: Shutterstock

Oblíbené nástroje na odstranění chloupků na obličeji

Kůže na obličeji je obecně citlivější než na většině ostatních částí těla. Vyžaduje tedy péči, pokud jde o metody odstraňování chloupků. Pokud používání přírodních metod není vámi zvoleným způsobem, jak se zbavit chloupků na obličeji, podívejte se na tyto nástroje pro odstranění chloupků na obličeji.

Tipy pro péči o pleť po holení

Holení znamená žádné návštěvy salonu, žádnou bolest a na chvíli žádné chloupky na obličeji. Jedná se tedy o běžný způsob odstranění chloupků na obličeji, ale po holení musíte dodržovat rutinu péče o pleť.

• Po holení očistěte pokožku jemným čisticím prostředkem. Nepoužívejte čisticí prostředky nebo čisticí prostředky na obličej s agresivními chemikáliemi nebo alkoholem.
• Opláchněte si obličej studenou vodou a poté osušte, ale pokožku nedrhněte.
• Aplikujte výživný hydratační krém vhodný pro vaši pokožku a vyhněte se jakýmkoli produktům péče o pleť, které mohou mít vůni, aby nedošlo k podráždění.
• Používejte opalovací krém s vysokým SPF k ochraně pokožky před poškozením způsobeným UV zářením.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *