September 30, 2023

Vyzkoušejte bylinky štěstí pro zlepšení nálady

Tím, že běháme od rána do večera, zapomínáme myslet na malé radosti našeho života. Můžeme si méně hrát se svými mazlíčky nebo se méně stresovat prací, vztahy nebo dětmi. I když si vždy můžete udělat čas na věci, které vás dělají šťastnými, můžete se spolehnout i na ájurvédu, která vám zlepší náladu. Existují bylinky pro štěstí, které mohou pomoci snížit stres a zlepšit náladu. Můžete je konzumovat ve formě bylinných čajů nebo doplňků stravy.

Aby zjistili, které bylinky fungují, společnost Health Shots kontaktovala odborníka na ájurvédu z Bombaje Dr. Geethi Varma.

štěstí
Zkuste do svého jídelníčku zařadit bylinky, abyste byli šťastní. Obrázek s laskavým svolením: Adobe Stock

bylinky pro štěstí

Existuje mnoho bylin známých pro svůj potenciál podporovat relaxaci a zlepšovat náladu. Pojďme se na ně podívat!

1. Svatý Basil

Většina z nás zná Bazalku svatou jako Tulsi, rostlinu uctívanou v ajurvédské medicíně. Dr. Varma říká, že má adaptogenní vlastnosti, které mohou pomoci snížit stres, zlepšit náladu a podpořit duševní jasnost.

2.Ašvaganda

Ashwagandha má mnoho výhod a je to adaptogenní bylina běžně používaná v ajurvédské medicíně k podpoře relaxace a snížení stresu. Pomáhá tělu adaptovat se na stresory a bylo prokázáno, že má anxiolytické vlastnosti, vysvětluje odborník. To potenciálně pomáhá zlepšit náladu a celkovou pohodu.

3.Brahmi

Brahmi je rostlina používaná k podpoře kognitivních funkcí a podpoře duševní jasnosti. Předpokládá se, že snižuje úzkost, zlepšuje paměť a zlepšuje celkové zdraví mozku.

4. Džatamansi

Jatamansi má uklidňující a uzemňující účinky na mysl. Tradičně se používá ke zmírnění stresu, úzkosti a podpoře relaxace.

5.Shatavari

Shatavari je omlazující bylina, o které se říká, že vyrovnává emoce, snižuje úzkost a podporuje pocit pohody, vysvětluje odborník.

Způsoby, jak používat bylinky pro štěstí

Tyto bylinky lze snadno začlenit do vaší každodenní rutiny. Zde je návod!

1. Kapsle nebo doplňky

Ájurvédské byliny jsou snadno dostupné ve formě kapslí nebo doplňků. Je to docela pohodlný způsob konzumace bylinek, zvláště pokud dáváte přednost standardizovanému dávkování. Jednoduše dodržujte doporučené dávkování uvedené na obalu nebo se poraďte s lékařem.

2. Bylinné čaje

Dobrou zprávou je, že mnoho ajurvédských bylin lze konzumovat ve formě bylinných čajů. Bylinky stačí na pár minut namočit do horké vody, poté scedit a vypít.

bylinkový čaj
Některé druhy bylinných čajů mohou zlepšit vaši náladu. Obrázek se svolením: Adobe Stock

3. Prášková forma

Ájurvédské bylinky se vyskytují také v práškové formě, kterou můžete přidávat do jídel a nápojů. Práškové bylinky můžete posypat jídlem, přimíchat je do zdravých smoothies nebo je zamíchat do horkého mléka, navrhuje Dr. Varma.

4. Ájurvédské formulace

Můžete se rozhodnout pro ájurvédské přípravky, jako jsou churnas, oleje a bylinné směsi. Často obsahují kombinaci bylin speciálně vytvořených pro různé účely. Vezměte je ale po konzultaci s odborníkem na ájurvédu.

5. Bylinné oleje

Některé ajurvédské byliny se používají k přípravě bylinných infuzních olejů, které lze aplikovat lokálně. Olej můžete vmasírovat do pokožky hlavy nebo těla.

Ájurvédské byliny jsou obecně považovány za bezpečné, ale měli byste být opatrní nebo se některým bylinám úplně vyhnout. Některé byliny, včetně ashwagandhy, brahmi a džatamansi, mohou mít stimulační účinky na dělohu a je třeba se jim během těhotenství vyhnout. A pokud máte nějaké alergie nebo přecitlivělost, měli byste se jim také vyhnout.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *