October 1, 2023

Výhody pití teplé vody: Je to lepší než voda studená?

Ve světě plném zdravotních výstřelků je snadné přehlédnout něco tak základního, jako je voda. Tento čirý nápoj bez chuti nejen uhasí vaši žízeň, ale je nadčasovým lékem, který vám pomůže mnoha způsoby. Od vaší pokožky až po vaše celkové zdraví je voda naplněna přírodními vlastnostmi, které zlepšují vaši celkovou pohodu. Zatímco pití v jakékoli formě je prospěšné, pití vlažné vody nabízí ještě více výhod. Výhody pití horké vody přesahují udržení hydratace.

Věděli jste, že teplota vody může ovlivnit krevní oběh v těle? Může dokonce přispět ke stavům, jako jsou bolesti hlavy. Je nezbytné si uvědomit, že voda je stále voda, bez ohledu na její teplotu. Vždy pomůže vašemu tělu zůstat hydratované. To znamená, že se podívejme na zdravotní přínosy pití horké vody.

Výhody pití horké vody
Velmi prospěšné může být pití vlažné vody. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Výhody pití horké vody

Už jste někdy začínali svůj den sklenicí teplé vody? Pití teplé vody po ránu je rituál mnoha lidí, a to z dobrého důvodu. Doktorka Ushakiran Sisodia, dietoložka a klinická nutriční terapeutka v nemocnici Nanavati Max Super Specialty Hospital v Bombaji, řekla Health Shots, že začít den s vlažnou vodou může pomoci trávení. Dělá to rozkládáním potravy a stimulací pohybu střev. Je také dobrý pro zlepšení krevního oběhu a detoxikaci.

Dokonce i studie prokázaly pozitivní účinky přechodu ze studené na horkou vodu. Pití vlažné vody může pomoci i těm, kteří se snaží zhubnout. Vypití půl litru teplé vody před jídlem může podle studie zveřejněné v Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism zrychlit metabolismus o 30 procent. Čím vyšší teplota, tím lépe pro váš metabolismus. Nepijte však příliš horkou vodu, protože to může způsobit vážné následky.

Kdy je nejlepší pít vlažnou vodu?

Nyní, když víme, že pití vlažné vody je prospěšné pro vaše zdraví, víte, kdy je nejlepší pít vodu vlažnou? Podle doktora Sisodia je nejlepší pít ráno vlažnou vodu. „Nejlepší čas pít vlažnou vodu je po probuzení, před snídaní. Před jídlem je také vhodné pít vlažnou vodu pro podporu trávení. »

Přestože je pití vlažné vody dobré pro lepší zdraví, neexistuje dostatek klinických důkazů, které by naznačovaly její převahu nad studenou vodou nebo vodou o pokojové teplotě. Nejdůležitější je zůstat hydratovaný, ale teplota vody může klesnout na osobní preference a pohodlí.

Výhody pití horké vody
Pití teplé vody ráno je dobré pro vaše zdraví. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Má pití vlažné vody nějaké vedlejší účinky?

Pití vlažné vody je dobré pro vaše zdraví, ale příliš mnoho jí může uškodit. Odborník doporučuje vyhnout se pití horké vody, protože může potenciálně popálit ústa a krk. Je důležité zajistit, aby teplota vody nebyla příliš vysoká. Pití horké vody s mírou je obecně pro většinu jedinců bezpečné, ale nadměrná konzumace během krátké doby může vést k intoxikaci vodou, dodává doktor Sisodia.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots

Nejlepší je promluvit si se svým dietologem nebo odborníkem na výživu a prodiskutovat zdravotní strategii nebo postupy, než je zavedete do svého životního stylu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *