October 1, 2023

Výhody mandlí pro pokožku: 7 důvodů, proč je jíst každý den

Ano, mandle jsou skvělé pro vaši pokožku. Jejich bohatý obsah vitamínu E, antioxidantů a zdravých tuků z nich dělá perfektní doplněk vašeho režimu péče o pleť. Mandle jsou také nabité hydratačními vlastnostmi, které udrží vaši pokožku hydratovanou po celou dobu. Takže začlenění mandlí do vaší rutiny může ve skutečnosti vést k zářivé pleti. Řekneme vám více o výhodách mandlí pro pokožku!

Jaké jsou výhody mandlí pro pokožku?

Vidhi Chawla, zakladatel Fisico Diet Wellness and Skin Clinic, hovořil pro Health Shots o výhodách mandlí pro pokožku. Říká: „Mandle nabízejí pro vaši pokožku řadu výhod, a proto se používají v různých produktech péče o pleť. »

Zde je několik dobrých důvodů, proč byste měli používat mandle pro zdraví pokožky:

1. Mandle jsou bohaté na vitamín E

Mandle jsou koncentrátem vitamínu E, silného antioxidantu známého pro svou schopnost bojovat proti volným radikálům. Vitamin E pomáhá redukovat jemné linky, vrásky, tmavé kruhy a stařecké skvrny.

2. Mandle jsou plné zdravých tuků

Mandle jsou plné zdravých tuků, včetně mononenasycených a polynenasycených tuků. Tyto tuky chrání lipidovou bariéru pokožky, štít proti ztrátě vlhkosti. To je zvláště užitečné během sezónních změn, protože mandle udržují vláčnost a texturu pokožky.

Výhody mandlí
Mandle dokážou vaší pleti dodat přirozený lesk. Obrázek se svolením: Adobe Stock

3. Mandle zlepšují trávení

Výhody dietní vlákniny v mandlích přesahují trávení. Dobře fungující trávicí systém podporuje lepší zdraví pokožky, což má za následek jasnější pleť bez skvrn. Začlenění mandlí do vašeho jídelníčku také pomáhá tomuto vnitřnímu detoxikačnímu procesu, což je dobré pro vaši pokožku.

4. Mandle obsahují zinek

Mandle jsou bohaté na minerály, jako je zinek a selen, které zlepšují lesk vaší pokožky. O zinku je také známo, že podporuje proces hojení. Díky svým antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem zinek snižuje podráždění a zarudnutí naší pokožky a pomáhá zmírňovat některá kožní onemocnění, jako je akné, dermatitida a ekzém.

5. Mandle mají exfoliační vlastnosti

Mandle se po staletí používají ke zlepšení zdraví pokožky. Není to jen přírodní čistič, ale také peelinguje vaši pokožku, odstraňuje odumřelé buňky, nečistoty a mastnotu. Potřete si obličej mandlovou pastou, abyste stimulovali krevní oběh a získali zářící pleť.

6. Mandle dokážou vaši pokožku hydratovat

Pokud je vaše pokožka suchá a matná, mohou být mandle dobrým doplňkem vaší péče o pleť. Mají hydratační vlastnosti, které pomáhají udržet vaši pokožku hydratovanou a pružnou. Může dokonce pomoci rozjasnit pokožku a snížit jizvy a skvrny.

Jak jíst mandle pro zářivou pleť?

Měli byste denně sníst hrst mandlí pro jejich vitamin E a antioxidační výhody. Ale s mnoha výhodami mandlí nezapomeňte sledovat velikost porcí. Nezapomeňte také jíst namočené a loupané mandle!

lesklou kůži
Použijte mandlovou pastu a vylepšete svou pleť. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Jak používat mandle pro zářivou pleť?

Pro zářivou pleť můžete mandle konzumovat denně a dokonce důvěřovat některým přírodním mandlovým lékům. Už jste někdy zkoušeli DIY mandlovou pleťovou masku, že? Přestože existuje mnoho způsobů, jak využít mandle na pleť, jeden vám prozradíme.

Smíchejte pár mandlí se špetkou jogurtu a medu. Jakmile je pasta připravena, naneste ji rovnoměrně na pokožku a nechte 15 minut před opláchnutím. Po opláchnutí obličeje mu můžete také dopřát masáž ledem pro další výhody. Ujistěte se, že naválíte nějaké kostky ledu do měkké bavlněné látky a poté si kostkami ledu masírujte obličej. Nedávejte si kostky ledu přímo na obličej a místo toho použijte jako bariéru hadřík.

Kromě mandlové pleťové masky si můžete před spaním na obličej vmasírovat také mandlový olej pro větší hydrataci a lesk. Mandle mohou přirozeně vyživovat a omlazovat vaši pokožku!

Takže dámy, běžte vyzkoušet mandle, abyste získali přirozeně zářící pleť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *