September 30, 2023

Výhody dětské kukuřice: Superpotravina pro diabetes, hubnutí a další

Dětská kukuřice, miniaturní verze kukuřice pro dospělé, nejenže dodá vašim pokrmům lahodnou křupavost, ale má také řadu zdravotních výhod, které mohou přispět k vaší celkové pohodě. Navzdory své malé velikosti je baby kukuřice nutriční elektrárnou, která nabízí množství vitamínů, minerálů a zdraví prospěšných vlastností, díky nimž je cenným doplňkem vaší stravy. V tomto článku se ponoříme hlouběji do neuvěřitelných zdravotních výhod začlenění dětské kukuřice do vašich jídel.

Baby kukuřici také snadno zařadíte do svého jídelníčku. Baby kukuřici si můžete vychutnat čerstvou v salátech, restovanou s jinou zeleninou nebo zakomponovat do různých pokrmů, jako jsou polévky, dušená masa a kari. Nezapomeňte si vybrat malou, čerstvou, pevnou kukuřici, když ji kupujete na trhu nebo v obchodě s potravinami. Uchovávejte je v chladničce a spotřebujte do několika dnů, aby si zachovaly své nutriční hodnoty.

výhody dětské kukuřice
Malá velikost, ale malá kuří oka jsou také extrémně zdravá! Obrázek poskytl: Shutterstock

Zdravotní přínosy kojenecké kukuřice

Společnost Health Shots oslovila Avni Kaul, registrovanou dietoložku a výživovou poradkyni, která se podělila o úžasné výhody konzumace dětské kukuřice a jejího přidání do vašeho jídelníčku:

1. Bohaté na vitamíny a minerály

Baby kukuřice je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů nezbytných pro udržení dobrého zdraví. Je obzvláště bohatý na vitamíny B, jako je thiamin, riboflavin a niacin. “Tyto vitamíny B hrají zásadní roli při podpoře produkce energie, podpoře zdravé funkce nervového systému a podpoře zdravé kůže a vlasů,” vysvětluje Kaul. Kromě toho kukuřice obsahuje důležité minerály, jako je železo, hořčík a draslík, které jsou nezbytné pro udržení zdravých krevních buněk, zdraví svalů a regulaci srdeční funkce.

2. Baby kukuřice má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny

Pokud dbáte na příjem kalorií a regulaci hmotnosti, je baby kukuřice skvělou volbou, kterou můžete zařadit do svých jídel. Díky nízkému obsahu kalorií vám kojenecká kukuřice umožní přidat objem vašim pokrmům, aniž by byla ohrožena chuť nebo výživa. Navíc vysoký obsah vlákniny v dětské kukuřici napomáhá trávení, podporuje pravidelné vyprazdňování a poskytuje pocit plnosti, což z ní dělá vynikající volbu pro ty, kteří chtějí mít pod kontrolou přejídání a podpořit úsilí o snížení hmotnosti.

baby kukuřice na hubnutí
Dětská kuří oka vám mohou pomoci zhubnout a kontrolovat příznaky cukrovky! Obrázek se svolením: Adobe Stock

Čtěte také: Kukuřice na hubnutí: 6 důvodů, proč vám může být dobrá

3. Baby kukuřice je silným zdrojem antioxidantů

“Kukuřice je silný antioxidant, obsahuje významné množství beta-karotenu a vitamínu C. Tyto antioxidanty hrají klíčovou roli při neutralizaci škodlivých volných radikálů v těle, čímž snižují oxidační stres a záněty,” vysvětluje Kaul. Dětská kukuřice tak pomáhá chránit tělo před chronickými onemocněními, jako jsou srdeční choroby a některé typy rakoviny. Navíc konzumace dětské kukuřice může poskytnout vašemu imunitnímu systému tolik potřebnou podporu a posílit obranu vašeho těla proti nemocem.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots

4. Regulace krevního cukru

Pro lidi, kteří se zajímají o udržení stabilní hladiny cukru v krvi, se kojenecká kukuřice ukazuje jako vhodný doplněk jejich stravy. Kaul vysvětluje, že s nízkým glykemickým indexem pomáhá baby kukuřice předcházet náhlým výkyvům a poklesu hladiny cukru v krvi. Jeho obsah vlákniny také pomáhá zpomalit vstřebávání cukru, čímž přispívá k lepší regulaci krevního cukru. Díky tomu je dětská kukuřice skvělou volbou pro lidi s cukrovkou nebo pro osoby s rizikem rozvoje onemocnění.

5. Podporuje zdravou vizi

Baby kukuřice obsahuje esenciální karotenoidy, jako je lutein a zeaxanthin, které jsou prospěšné pro udržení optimálního zdraví očí. Tyto sloučeniny jsou spojovány se sníženým rizikem věkem podmíněné makulární degenerace (AMD) a katarakty, dvou běžných očních onemocnění, která mohou zhoršit vidění. Začleněním dětské kukuřice do svého jídelníčku můžete svým očím poskytnout cenné živiny, které podporují zrakovou ostrost a chrání před onemocněním očí.

dětská kukuřice pro vidění
Malé kuří oka vám mohou opravdu pomoci k dobrému vidění. Obrázek poskytl: Shutterstock

6. Podporuje zdraví srdce

Kombinace draslíku a vlákniny v dětské kukuřici z ní dělá potravinu přátelskou k srdci. Draslík pomáhá regulovat krevní tlak tím, že působí proti účinkům sodíku na tělo, snižuje riziko vysokého krevního tlaku a podporuje kardiovaskulární zdraví. Navíc obsah vlákniny v dětské kukuřici pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, podporuje lepší krevní oběh a snižuje riziko srdečních onemocnění a mrtvice.

Nechte tedy tento malý uzlíček dobrot dělat zázraky pro vaše zdraví a vitalitu. Vychutnejte si dobrotu dětské kukuřice a vychutnejte si lahodnou, výživnou dobrotu, kterou vám přináší na talíř.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *