October 1, 2023

Voda Tulsi: 8 zdravotních výhod, které můžete pít každý den

Indická kuchyně je úložištěm kouzelných ingrediencí, které zvyšují několik zdravotních výhod. Tulsi, známá také jako bazalka posvátná, je jedním z nich. Je to posvátná rostlina v hinduistické kultuře, která byla uctívána a používána po staletí v ajurvédské medicíně pro své různé zdravotní přínosy. Tulsi, známé jako „zlatý lék ájurvédy“ nebo „královna bylin“, lze přidat do vody a získat vodu z tulsi. To má zdravotní výhody pro vaši mysl a tělo.

Společnost Health Shots kontaktovala Dr. Nirupama Rao, odborníka na výživu, Rejua Energy Center, Mumbai, aby pochopila zdravotní přínosy pití vody Tulsi.

Pijte tuto vodu tulsi denně, abyste posílili své zdraví

tulsi
Dopřejte své imunitě podporu, kterou si zaslouží, každodenním pitím vody tulsi! Obrázek poskytl: Shutterstock

Náš odborník sdílí některé zdravotní přínosy každodenního pití vody tulsi.

1. Tulsi má antioxidační vlastnosti

„Tulsi obsahuje sloučeniny jako flavonoidy, polyfenoly a esenciální oleje, které působí jako antioxidanty. Tyto antioxidanty pomáhají neutralizovat škodlivé volné radikály v těle, čímž snižují oxidační stres a chrání buňky před poškozením,“ sdílí odborník.

2. Pití vody tulsi může posílit imunitu

Tulsi je známý pro své imunomodulační vlastnosti, což znamená, že může pomoci posílit imunitní odpověď těla. Pravidelná konzumace vody s obsahem tulsi může pomoci posílit imunitní systém a učinit tělo odolnějším vůči infekcím.

3. Zlepšete trávení vodou tulsi

„Karminativní vlastnosti tulsi mohou pomoci trávení a snížit plynatost a nadýmání. Pití vody tulsi může pomoci uklidnit trávicí systém a podpořit lepší trávení,“ říká odborník.

Pití vody tulsi jako první věc ráno a po celý den z láhve s vodou může pomoci okamžitě vyplavit toxiny a choroboplodné zárodky z vašeho těla a udržet trávicí potíže na uzdě.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots

Čtěte také: Od zázvorového čaje k čaji tulsi: zdravé a horké monzunové nápoje na imunitu

4. Úleva od stresu

Podle odborníka je „Tulsi považována za adaptogenní bylinu, což znamená, že může pomoci tělu adaptovat se na stres a podporovat pocity klidu a relaxace. Pití vody tulsi by mohlo potenciálně pomoci snížit stres a úzkost.“

5. Zdraví dýchacích cest

Tulsi se tradičně používá k úlevě od dýchacích potíží, jako je kašel, nachlazení a astma. Pití vody tulsi může mít uklidňující účinek na dýchací systém a zmírnit dýchací potíže. Tulsi má silné expektorační a antitusické vlastnosti, které pomáhají vymýtit příznaky hlenu, dráždivé látky a příznaky nachlazení v jejich kořenech.

6. Protizánětlivé účinky

Esenciální oleje nalezené v tulsi mají protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit zánět a související příznaky.

7. Orální zdraví

Tulsi má antimikrobiální vlastnosti, které mohou pomoci v boji proti infekcím dutiny ústní a zlepšit celkové zdraví ústní dutiny. Kloktání vodou tulsi může podpořit zdravější dásně a snížit zápach z úst.

8. Detoxikace

„Tulsi je známo, že má nespočet detoxikačních vlastností, které vyplavují z těla toxiny a pomáhají v celkovém procesu detoxikace,“ říká odborník.

Vždy je však nejlepší poradit se se svým lékařem nebo výživovým poradcem, než zařadíte tulsi do své každodenní stravy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *