Tipy na péči o pleť pro zaneprázdněné ženy: 7 jednoduchých tipů

By | August 26, 2023

Ve světě kariér, termínů a schůzek mají některé ženy stěží čas se o sebe postarat tak, jak by měly. Také nemají čas se starat o svou pleť. Navíc rostoucí znečištění a extrémní povětrnostní podmínky tento problém jen zhoršují. Když je obtížné dodržovat základní rutinu péče o pleť, může být vaše pleť matná a bez života. Je proto nezbytné dodržovat rituál péče o sebe, který vám pomůže pečovat o vaši pokožku.

Žonglování s tolika věcmi najednou může být stresující a stres je jedním z největších nepřátel pokožky. Všechny pracující ženy by měly dodržovat správnou a účinnou rutinu péče o pleť, aby si udržely zářící a krásnou pleť. Přejděte dolů a objevte některé z nejúčinnějších tipů péče o pleť pro pracující ženy a vyhněte se problémům s péčí o pleť.

Pokud jste příliš zaneprázdněni, řiďte se těmito tipy pro péči o pleť. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Základní tipy pro péči o pleť pro zaneprázdněné ženy

Zde je několik speciálních tipů péče o pleť, které by dnes měly dodržovat všechny pracující ženy:

1. Vyhněte se každodennímu nošení make-upu

Strávit více než 8 hodin nanášením make-upu může být škodlivé pro vaši pokožku. Pokud jdete do kanceláře nalíčená, není to nejzdravější praxe. Není zdravé držet na pokožce produkty bohaté na chemikálie po dobu 9-10 hodin, protože částice make-upu se mohou hromadit v kožních pórech, což může vést k kožním problémům. Pokud je to možné, choďte do kanceláře bez make-upu a pokožku lehce zakryjte. Je potřeba dát pleti čas, aby mohla volně dýchat. Pokud se rozhodnete jít bez make-upu, nezapomeňte si dobře vyčistit obličej a hydratovat ho. Nezapomeňte se také namazat opalovacím krémem.

2. Po návratu domů si umyjte obličej

Znečištění a další faktory životního prostředí mohou způsobit usazování nečistot a nečistot na pokožce. Nesprávné čištění obličeje může vést k kožním problémům. Investujte do dobrého čisticího prostředku na obličej a zvykněte si umýt si obličej poté, co se vrátíte domů z kanceláře. To pomůže chránit vaši pokožku před poškozením.

3. Nevynechávejte opalovací krém

Opalovací krém je nezbytností v každém režimu péče o pleť. Ujistěte se, že se před odchodem do kanceláře natřete opalovacím krémem a nanášejte jej znovu každé 3-4 hodiny. Během monzunu také nevynechávejte opalovací krém. Škodlivé sluneční paprsky v prostředí vám mohou ublížit i v období dešťů. Studie ukázaly, že nenanášení opalovacích krémů a ignorování spouštěčů životního prostředí může vést k kožním problémům, jako je pigmentace a kožní alergie.

tipy na péči o pleť
Nevynechávejte opalovací krém, abyste ochránili svou pokožku. Obrázek se svolením: Adobe Stock

4. Dobře se vyspěte

Věřte nebo ne, nedostatek spánku je jedna z nejhorších věcí, které můžete své pleti udělat. Spát pozdě v noci a brzy ráno vstávat do práce může vést ke zdravotním problémům. To také negativně ovlivňuje vaši pokožku, protože v noci se vaše pokožka přirozeně opravuje. Pokud vaše pokožka nemá čas na opravu, může to vést k kožním problémům.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots

5. Dodržujte noční rutinu péče o pleť

Nemáte čas na ranní péči o pleť? Zkuste jeden večer sledovat. Studie prokázaly, že vaše pleť je v noci v hojivém režimu, takže noční rutina vaší pleti jen prospěje. Nejprve si očistěte pleť tonikem a na pleť naneste noční krém a hydratační krém. Nyní naneste sérum na pokožku a lehkou rukou jej vklepejte, přičemž si udělejte masáž obličeje. Dělejte to pravidelně, abyste viděli rozdíl na své pleti.

6. Proveďte peeling pokožky

Peeling je pro vaši pokožku dobrý, protože pomáhá odstranit nahromadění suché pokožky, což pomáhá pleti vypadat zdravě a hladce. Abyste na pleti pocítili změny, musíte si udělat peeling dvakrát týdně. Pravidelný peeling promění vaši pleť a zanechá ji hebkou a zářivou. Můžete použít jemný peeling nebo domácí peeling a jemně odlupovat pokožku pomalu. Dělejte to dvakrát týdně, abyste viděli rozdíl.

tipy na péči o pleť
Provádějte peeling pleti dvakrát týdně! Obrázek poskytl: Shutterstock

7. Vyzkoušejte domácí prostředky bez chemikálií

Utrácíte hodně peněz za luxusní ošetření v salonech? Nedělej to! Místo toho, abyste je nechali používat chemické produkty péče o pleť na obličej, zkuste jít přirozeně. I když vám toto ošetření poskytne dočasnou záři, může z dlouhodobého hlediska způsobit vážné poškození vaší pokožky. Když je ve vaší kuchyni tolik dostupného pro vaši pokožku, proč hledat jinde? Vyzkoušet můžete cizrnovou mouku, oves, med, rýžovou vodu a další domácí prostředky na pleť, které pleti neublíží.

Pokud jste pracující žena a hledáte jednoduché, ale účinné tipy na péči o pleť, můžete se řídit těmito tipy, které nebudou tak složité. Nezapomeňte se však před změnou rutiny péče o pleť poradit s dermatologem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *