September 30, 2023

Tichá chůze: Co je to za virový wellness trend?

Cvičení je nezbytné, ať už jdete do posilovny nebo se procházíte v parku. Důležité je, jak to uděláte! Trávíte většinu času koukáním do telefonu při chůzi? V digitální době mají lidé tendenci jít ráno na procházku, ať už se sluchátky na uších, nebo neustále ťukat rukama do mobilu. Chůze v roztržitosti vám stejně neprospěje! Místo toho můžete zkusit jít potichu. Ano, je to nový virální trend Tik Tok, o kterém hodně mluvíme! Přejděte dolů a objevte výhody tiché chůze pro vaše zdraví.

Co je to tichá chůze?

Chůze o samotě v tichu, bez mluvení a daleko od pomůcek, se nazývá tichá chůze. Veškerou pozornost byste měli věnovat přírodě, která vám pomůže snížit stres a přinese vám klid. Lidé, kteří cíleně každý den věnují čas klidné procházce, budou zdravější, tvrdí odborníci. Když se zaměříte na přirozenou krásu a každý den si uděláte čas na klidnou procházku, budete mít tendenci pracovat na svém duševním zdraví a také to pomůže zlepšit vaši koncentraci.

Podle Science Daily se klidné chůzi o ​​samotě bez poslechu seznamu skladeb vyhnete určitému psychickému stresu. Pokud vám to po čase přijde nudné, vydejte se každý den na procházku po nové trase. Funguje jako tlačítko restartování vaší mysli a pomáhá vám zotavit se. Tichou chůzí objevíte pokaždé něco nového a jedinečného, ​​co zvýší váš zájem a motivuje vás.

výhody tiché chůze
Poznejte výhody tiché chůze. Obrázek s laskavým svolením: Adobe Stock

Výhody tiché chůze

Zde jsou zdravotní výhody tiché chůze:

1. Dělá vás pozitivní

Lidé, kteří mají tendenci být z toho či onoho důvodu neustále zaneprázdněni v práci, bývají oběťmi stresu. Jeho účinky jsou viditelné i v jejich myšlenkách. Tato negativita se však může tichou chůzí proměnit v pozitivitu. Brzké vstávání a procházka uprostřed přírody pomáhá přinést pozitivitu. Více času v přírodě si ujasní myšlenky a vy zůstanete v klidu.

2. Zlepšuje duševní zdraví

Mysl je během dne vždy zaneprázdněna tou či onou prací, takže nám zbývá méně času na to, abychom se cítili klidní. Navíc neustálý zvuk notifikací v telefonu opravdu nepomáhá. Kvůli tomu náš mozek neodpočívá, což může vést k problémům, jako je ztráta paměti, úzkost a únava. Tiché procházky ráno nebo večer vám mohou pomoci najít duševní klid. Navíc vám pomůže ušetřit energii.

3. Podporuje kreativitu

Když je vaše mysl plná myšlenek, sotva máte čas myslet jasně. Zatímco když jste v klidu, vaše mysl začne rychle uhánět vstříc novým nápadům. Ve skutečnosti, když zůstanete zticha, můžete snadno dlouho a usilovně přemýšlet o jakémkoli problému, aniž byste ho rozptylovali. Zvyšuje také vaše soustředění na práci a pomáhá zlepšit vaši kreativitu.

4. Budete se cítit méně líní

Při procházce se cítíte aktivní a zdraví. Pomůže vám zbavit se lenosti a povzbudí vás k něčemu novému. Můžete zkusit tichou chůzi, abyste se vyhnuli únavě a nechali svou mysl představit si a uspořádat si nové myšlenky. Nejen, že se budete cítit energičtí, ale také budete produktivnější.

tichá chůze
Tichá chůze vám může dodat energii. Obrázek poskytl: Shutterstock

5. Zlepšuje koncentraci

Pravidelná klidná procházka bez jakéhokoli rozptylování vám umožní soustředit se více na věci. Tím, že veškerou svou energii soustředíte na svou pohodu a přirozenost, pracujete na zlepšení svých schopností koncentrace. Účinek vašeho odhodlání bude viditelnější na vaší produktivitě. Díky lepšímu soustředění budete moci podávat nejlepší výkony v práci i v životě.

I když pro vás může být tichá chůze prospěšná, není to jisté řešení všech vašich problémů. Snažte se při nácviku tiché chůze vést zdravý životní styl, abyste se vyhnuli zdravotním problémům.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *