October 1, 2023

Psoriáza: Homeopatické léky k léčbě kožních problémů

Psoriáza je běžné kožní onemocnění, které může postihnout lidi všech věkových kategorií. Podle Světové zdravotnické organizace je hlášená prevalence tohoto onemocnění mezi 0,09 a 11,43 procenta. To z něj dělá vážný zdravotní problém, který postihuje nejméně 100 milionů lidí na celém světě. Kromě léků předepsaných lékařem někteří lidé dokonce používají domácí prostředky ke zlepšení příznaků lupénky. Co takhle zkusit homeopatika na psoriázu? U příležitosti Měsíce povědomí o psoriáze vám prozradíme, zda lze homeopatii použít k léčbě psoriázy.

psoriáza
Srpen je měsícem povědomí o psoriáze. Obrázek poskytl: Shutterstock

Co je psoriáza?

Pokud se na vaší kůži objeví suché, šupinaté, křupavé růžově zbarvené léze, poznáte, že máte psoriázu. Dr. Renu Paul, hlavní konzultant – homeopatie, nemocnice Accord Superspecialty, Faridabad, říká Health Shots, že jde o autoimunitní onemocnění, které začíná napadat vaše vlastní tělesné tkáně. Postižené oblasti kolem kolen, loktů a pokožky hlavy. Jako každé autoimunitní onemocnění někdy vzplane na týdny a měsíce a pak samo odezní. Jeho příznaky jsou skvrnité vyrážky, vyrážky různých barev, jako jsou odstíny fialové se šedými šupinami nebo růžová nebo červená se stříbrnými šupinami, a velmi suchá kůže, která může praskat a krvácet.

Homeopatické léky na psoriázu

V roce 2018 byla provedena studie zahrnující 70 pacientů s cílem zjistit, zda homeopatie pomáhá léčit lupénku. Studie publikovaná International Journal of Homeopathic Sciences zjistila, že homeopatii lze použít k léčbě psoriázy. Další studie publikovaná Complementary Medicine Research v červnu 2023 také ukázala, že homeopatické léky byly v léčbě lupénky účinnější než placebo. Pro tuto studii vědci provedli šestiměsíční randomizovanou studii v Národním institutu homeopatie v Indii, která zahrnovala 51 lidí s psoriázou. Dr. Paul nepochybuje o účinnosti homeopatie, ale říká, že je neužívat bez konzultace s homeopatem. Zde jsou některé prostředky:

1.Grafit

Používá se pro lidi s tvrdou, popraskanou kůží, která má lepkavý výtok nebo tekoucí krev.

2. Mezereum

Používá se, když jsou pod krustou na kůži silné a křupavé skvrny, upřesňuje odborník.

3. Jodatum arsenu

Někdy je kůže pokryta zanícenými skvrnami. Jsou na něm i šupiny. V místech je také nesnesitelné svědění a padající šupiny zanechávají syrovou kůži. To je případ, kdy může pomoci arsen jodatum.

4. Síra

Pomáhá při silném svědění a pálení u psoriatických kožních lézí. Svědí to tak, že si kůži neustále škrábete, dokud nekrvácí.

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBIT NYNÍ

psoriáza
Na lupénku můžete vyzkoušet homeopatika. Obrázek poskytl: Shutterstock

5. Olej

Když hluboké praskliny krvácejí a dochází k pálení, nesnesitelnému svědění, bolestivým a tvrdým prasklinám, pocitu plazení na postižené kůži, můžete použít petrolej.

Psoriáza je také spojena se stresem, takže můžete cvičit jógu, abyste snížili hladinu stresu, protože stres může vaše kožní problémy zhoršit. Postižené místo také neškrábejte a nehty udržujte krátké.

Homeopatické léky prokázaly dobré výsledky u psoriázy, říká odborník. Doba, po kterou léčba zabere, závisí na závažnosti příznaků a délce trvání onemocnění. Ale pokud používáte jednu metodologii léčby, nemíchejte je. Vždy je lepší zvolit možnost léčby. Takže pokud máte spolu s lupénkou další zdravotní problémy, jako je cukrovka, sdílejte tyto informace se svým homeopatickým lékařem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *