September 30, 2023

Papája na hubnutí: 9 důvodů, proč je ideálním ovocem

I když už možná víte, že papája je skvělá na trávení a detoxikuje játra, věděli jste také, že může pomoci při hubnutí? Ano, máte pravdu! Jako nízkokalorické ovoce je papája dobrou chutnou a zdravou svačinkou.

Ovoce po celý rok, papája je všestranná, protože ji lze použít jako hlavní jídlo, předkrm a dezert, kromě toho, že se jednoduše konzumuje tak, jak je! Nenápadný zevnějšek ovoce skrývá jeho sladkou chuť a dobrotu, protože je plné antioxidantů, životně důležitých minerálů a vitamínů.

Společnost Health Shots kontaktovala naturopatického specialistu Dr. Santoshe Pandeye, aby pochopila, jak může být papája pro hubnutí ideální dietní volbou.

papája na hubnutí
Zjistěte, jak může být papája tím nejlepším ovocem pro hubnutí! Obrázek se svolením: Adobe Stock

9 výhod papáji pro hubnutí

Papája může být přínosem pro lidi, kteří hledají hubnutí. Zde jsou některé výhody papáji, které z ní dělají ideální ovoce pro hubnutí!

1. Bohaté na vlákninu

„Potraviny bohaté na vlákninu jsou skvělé pro trávení a mohou vám pomoci cítit se déle sytí, čímž snižují potřebu jíst častěji. Pomáhá zhubnout, “vysvětluje odborník.

2. Bojuje proti zánětu

Ovoce papáje je bohaté na papain, antioxidant, který snižuje zánět v těle. Podle vědeckých výzkumů může zánět bránit lidem v hubnutí.

3. Papája napomáhá trávení

Papája obsahuje papain a chymopapain, které oba podporují trávení a bojují proti zácpě. Může také pomoci při prevenci a hojení žaludečních vředů. Zdravá střeva a trávicí systém jsou také spojeny se zdravým hubnutím, říká odborník.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots

4. Pomáhá při detoxikaci

Papája je bohatá na přírodní vlákninu, která pomáhá detoxikovat systém a čistí tlusté střevo.

5. Pomáhá vstřebávání bílkovin

Někteří lidé mají slabý žaludek a nedostatek žaludeční kyseliny. Pro takové lidi přichází na pomoc papain přítomný v papáji. Napomáhá trávení masa a vstřebávání bílkovin z masa. Protein je jednou z nejuznávanějších živin, pokud jde o tuky a hubnutí.

papája na hubnutí
Konzumace papáji může pomoci při regulaci hmotnosti a procesu trávení! Obrázek se svolením: Adobe Stock

6. Bojuje s infekcemi

Odborník upřesňuje: „Někteří lidé trpí některými autoimunitními chorobami, které narušují normální fungování těla a vedou k přibírání na váze. Papája zvyšuje antivirové a antiparazitické vlastnosti, které pomáhají bojovat proti nemocem a infekcím.

Čtěte také: Je bezpečné jíst papáju během menstruace?

7. Pomáhá zvýšit rychlost metabolismu

Papain najdete v papáji. Papain je trávicí enzym, vhodný pro trávení bílkovin. Když papain urychlí proces trávení, zvýší se rychlost metabolismu těla. Dobré trávení tak pomáhá zrychlit metabolismus.

8. Nízkokalorické ovoce

Podle odborníka: „V papáji je málo kalorií. Ve 100 gramech papáji je 43 kalorií. Kromě toho je papája bohatá na vitamín C, vápník, vitamín A, hořčík, folát a draslík. Díky vysokému obsahu vlákniny je papája také výborným zdrojem vody. Vláknina udržuje plnost a odstraňuje molekuly tuku.

9. Pomáhá odbourávat tuky

Papája je známá jako nejlepší spalovač tuků na světě. Toto lahodné a velmi výživné ovoce pomáhá redukovat přebytečný tuk. Nejen, že pomáhá odbourávat a vymýtit škodlivé trans-tuky a lipidy, ale také vyživuje tělo.

Takže nepřemýšlej. Nakrájejte si papáju a vezměte si tato sousta!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *