October 1, 2023

Odborníci hodnotí výhody pití šťávy z máslových dýní

Dýně máslová je jedinečné ovoce podobné melounu, které se často konzumuje pro své mnoho funkčních a léčivých vlastností. Rostlině se daří v horkém a vlhkém tropickém podnebí a její pěstování se provádí v zemích jako jihovýchodní Asie, která zahrnuje země jako Japonsko, Indie, Čína, Myanmar, Čína, Indonésie, Malajsie a Tchaj-wan. Šťáva z máslové dýně má mnoho zdravotních výhod.

Společnost Health Shots oslovila Dr. Manoje Kutteriho, lékařského ředitele a generálního ředitele Atmantan Wellness Center a Dr. Ushakiran Sisodia, registrovaného dietologa a klinického odborníka na výživu, Nanavati Max Super Specialty Hospital, Mumbai, aby pochopili výhody pití citronové šťávy. máslová dýně a mnoho dalšího více.

Jaké jsou výhody pití šťávy z máslové dýně?

Máslová dýně, často nazývaná zimní meloun nebo bílá dýně, je druh tykve často používaný v různých asijských kuchařských receptech. Navíc, díky mnoha údajným výhodám, šťáva z máslových dýní získala popularitu jako potenciální zdravotní nápoj. Je důležité si uvědomit, že i když šťáva z máslových dýní může mít určité zdravotní přínosy, neexistuje mnoho důkazů na podporu těchto tvrzení a lidé mohou reagovat odlišně.

Výhody máslové dýně
Poznejte výhody Safe Petha Juice. Obrázek poskytl: Shutterstock

1. Pomáhá s hydratací

Dr. Kutteri říká: “Jasové tykve mají obsah vody 96 %, což by vám mohlo pomoci zůstat hydratovaní, zvláště v horkém počasí.”

2. Protizánětlivé vlastnosti

Jejich protizánětlivé vlastnosti jsou užitečné při léčbě onemocnění spojených se zánětem.

3. Snižuje hladinu cukru v krvi a je elektrárnou základních vitamínů

“Je to také vynikající prostředek na snížení hladiny cukru v krvi a obsahuje mimo jiné důležité složky vitamíny C, B-komplex, vápník, železo a hořčík,” říká doktor Kutteri.

4. Léčí dýchací potíže

Šťáva z máslové tykve se používá v tradiční medicíně k léčbě onemocnění dýchacího systému, jako je bronchitida a astma.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots

Jaké jsou výhody pití šťávy z máslové dýně na lačný žaludek?

Pití šťávy z máslové dýně na prázdný žaludek by maximalizovalo výhody prostřednictvím lepšího trávení a vstřebávání.

1. Šťáva z máslové tykve může zlepšit proces detoxikace

Šťáva z máslové tykve nastartuje detoxikační proces těla, pokud je konzumována nalačno. Pomáhá tělu odstraňovat toxiny a odpad,“ říká doktor Kutteri.

2. Lepší trávení

Tím, že se trávicí systém připravuje na denní příjem potravy, pití šťávy z máslových dýní nalačno pomáhá podporovat zdravé trávení. Podporuje také pravidelné vyprazdňování a uvolňování trávicích enzymů.

„Pití šťávy z máslové dýně na lačný žaludek může zlepšit vstřebávání živin, a tím podpořit zdraví trávení. Jeho zásaditá povaha může také pomoci udržovat vyvážené pH v žaludku, potenciálně zmírňovat kyselost a vředy,“ říká Dr. Sisodia.

3. Pomáhá s regulací hmotnosti

Díky nízkému obsahu kalorií a vysokému obsahu vody může pomoci při pokusech o regulaci hmotnosti. Šťáva z máslové dýně, která je z velké části tvořena vodou, vám může pomoci uspokojit vaše potřeby hydratace tím, že začnete svůj den nápojem.

4. Přírodní cukry vám dodají energii

Přírodní cukry ve šťávě z máslové dýně vám mohou ráno poskytnout lehkou energii, takže se budete cítit více vzhůru a bdělí.

Můžeme pít šťávu z máslových dýní denně?

Šťáva z máslové dýně může být konzumována denně s mírou. Když ji budete konzumovat s mírou, šťáva z máslových dýní může být prospěšným doplňkem vaší zdravé stravy, ale neměla by být vaším jediným zdrojem výživy každý den. Pro podporu celkového zdraví a pohody je nezbytná vyvážená strava skládající se z různých potravin bohatých na živiny. Před provedením jakýchkoli zásadních změn ve stravování si vždy nechte poradit od odborníka, říká Dr. Kutteri.

Co dělá máslová dýně pro tělo?

Máslová dýně působí močopudně, zvyšuje průtok moči a může pomoci vylučovat toxiny z těla. Někteří se domnívají, že díky obsahu vlákniny ve stravě poskytuje výhody pro trávení, možná napomáhá trávení a zmírňuje problémy, jako je zácpa.

Může podporovat tvorbu kolagenu a chránit před oxidativním stresem. Vitamíny a antioxidanty v máslové dýni mohou podporovat zdravou pokožku.

ČTĚTE TAKÉ: Moje máma si na 10 dní máčela nohy v karelské šťávě a pomohlo jí to zvládnout cukrovku

Kdo nemůže pít šťávu z máslových dýní?

Podle doktora Kutteriho by máslovou dýni neměl konzumovat nikdo, kdo v současnosti trpí:

Bolest trávicího traktujako je nadýmání, plynatost nebo bolest žaludku, může zhoršit problémy.
Dehydratace a nadměrná ztráta tekutin může být způsobena požitím šťávy z máslových dýní, takže lidé, kteří jsou již silně dehydratováni, by se jí měli vyhnout.
• Během by měla být omezena konzumace šťávy z máslových dýní diabetiků, kteří by si také měli pravidelně kontrolovat hladinu cukru v krvi. Jako každé jídlo může i máslová dýně u některých lidí způsobit alergie nebo přecitlivělost. Je nezbytné si uvědomit všechny negativní účinky a přestat používat produkt, pokud se cítíte nepohodlně.

Šťáva z máslové dýně může rušit různé léky na předpis. Před pravidelnou konzumací šťávy z máslové dýně informujte svého lékaře, pokud užíváte nějaké léky, zejména ty, které mají diuretický účinek nebo ovlivňují hladinu cukru v krvi.

Kdy je nejlepší pít šťávu z máslové dýně?

Šťáva z máslové dýně je nejlepší konzumovat brzy ráno na lačný žaludek, říkají odborníci. Absorpce živin a trávicí vlastnosti této šťávy jsou vyšší, když se užívá nalačno.

Je šťáva z máslové dýně dobrá nebo špatná?

Šťáva z jasanové tykve je velmi prospěšná při prevenci nebo léčbě mnoha poruch způsobených kyselým pH našeho těla. Je však třeba dbát na to, abyste jej konzumovali s mírou a vždy, když je potřeba, požádejte o pomoc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *