September 30, 2023

Nejlepší tipy pro použití syrového mléka pro zesvětlení pleti

Dětem se často říká, aby pily mléko, protože je bohaté na živiny, které mohou posílit kosti a zuby. Mléko také působí jako hydratační a čisticí prostředek, díky čemuž je oblíbenou složkou kosmetických produktů. Většina z nás používá mléko po převaření a ochlazení každý den. Ačkoli někteří lidé pijí syrové mléko, podle studie z roku 2015 zveřejněné v US Library of Medicine není ze své podstaty bezpečné. Syrové mléko podle studie nese při konzumaci riziko otravy jídlem. Takže můžete mít pochybnosti o pití syrového mléka. Můžete ale zvážit jeho zařazení do svého režimu péče o pleť. Ukazuje se, že syrové mléko je dobré pro pokožku.

Výhody syrového mléka pro pokožku

Věří se, že syrové mléko plné základních živin, enzymů a prospěšných bakterií poskytuje pleti mnoho výhod, říká dermatolog a kosmetolog Dr. Urvi Panchal z Gurugramu.

Syrové mléko
Syrové mléko je dobré pro pokožku. Obrázek se svolením: Adobe Stock

1. Syrové mléko hydratuje pokožku

Je známo, že syrové mléko má hydratační vlastnosti, které mohou pomoci hydratovat pokožku. Obsahuje přírodní tuky, bílkoviny a vodu, které jsou všechny důležité pro obnovu a udržení rovnováhy vlhkosti pokožky. Při místní aplikaci syrové mléko vytváří na pokožce ochrannou vrstvu, která zabraňuje ztrátě vlhkosti a zanechává ji jemnou a vláčnou, vysvětluje odborník.

2. Syrové mléko zklidňuje a zklidňuje podrážděnou pokožku

Protizánětlivé vlastnosti syrového mléka mohou zmírnit různé kožní problémy, jako je akné, spáleniny od slunce a podráždění pokožky. Pomáhá zklidnit podrážděnou pokožku, redukuje zarudnutí a zklidňuje nepohodlí, podporuje rychlejší hojení.

3. Syrové mléko má účinky proti stárnutí

Syrové mléko bohaté na antioxidanty, jako jsou vitamíny A, D a E, a také beta-kaseinový protein, může pomoci chránit pokožku před předčasným stárnutím způsobeným volnými radikály. Tyto antioxidanty pomáhají bojovat proti oxidativnímu stresu, podporují produkci kolagenu a snižují výskyt jemných linek a vrásek. To znamená, že pomocí syrového mléka můžete dosáhnout mladistvějšího vzhledu pleti.

syrové mléko pro zesvětlení pleti

Syrové mléko může pomoci rozjasnit a vyrovnat tón pleti. Podle Dr. Panchala je kyselina mléčná, která se nachází v syrovém mléce, jemným peelingem, který pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky. Po odstranění dosáhnete jasnější a rovnoměrnější pleti.

Způsoby použití syrového mléka k zesvětlení pleti

Musíte kombinovat syrové mléko s dalšími přírodními ingrediencemi, abyste zažili výhody zesvětlení pokožky a další.

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBIT NYNÍ

mléko
Syrové mléko může pomoci zesvětlit pokožku. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Zde je několik možností:

1. Kurkuma s mlékem

Můžete si vyrobit pastu z kurkumy a syrového mléka. Mají protizánětlivé a pleť zesvětlující vlastnosti, říká expertka Health Shots.

2. Mytí medem a mlékem

Kombinace těchto dvou přírodních ingrediencí vám poskytne skvělý čisticí prostředek na obličej.

3. Mléko a Fullerova země

Tato kombinace je pro ty, kteří hledají hladkou texturu pleti, hydrataci a zářící pleť.

4. Mléko, růžová voda a chia semínka

Tento balíček vám pomůže odstranit špínu a špínu z vašeho obličeje, takže jej použijte po jízdě.

5. Dýňová a mléčná pasta

Aplikace této DIY masky na obličej je nutností po pobytu na slunci, protože ji lze použít k odpálení.

6. Syrové mléko a cukr

Scrub si můžete vyrobit smícháním syrového mléka s cukrem a cizrnovou moukou. To pomůže odstranit odumřelé kožní buňky a rozjasnit pleť.

Syrové mléko je dobrým domácím lékem na zářivou pleť, ale nanášení na obličej byste se měli vyvarovat, pokud máte citlivou pleť nebo trpíte intolerancí na laktózu. A syrové mléko používejte ve své rutině péče o pleť jednou týdně nebo jednou za čtrnáct dní.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *