September 29, 2023

Neemový olej proti vším: Jak se přirozeně zbavit vlasových vší

Pokaždé, když jsem přišel ze školy, lezli mi po pokožce hlavy drobní, tvrdohlavá stvoření, která mi neustále svědila. Maminka hned poznala, že se mi vši utábořily na hlavě. Jakmile to zjistila, udělala vše pro to, aby se vší co nejrychleji zbavila. V rukávu měla několik léků. Neemový olej na léčbu vší ale funguje nejlépe.

Je samozřejmé, že indické domácnosti jsou plné přírodních řešení, která vám pomohou zbavit se různých problémů. Neem je jedna taková přírodní bylina, která obsahuje léčivé vlastnosti, které poskytují četné výhody. I když je pravda, že tyto nádherné listy mohou přinést několik výhod pro vaše celkové zdraví, může neem pomoci zbavit se vší? Uvidíme, zda lék na vši mé matky získá souhlas odborníků nebo ne!

Neemový olej proti vším
Neemový olej, jak se zbavit vší. Obrázek s laskavým svolením: Adobe Stock

Je neemový olej na vši účinný?

Neem nebo Azadirachta indica je strom nalezený v Indii. Na indickém subkontinentu se používá po staletí díky mnoha léčivým vlastnostem, které obsahuje. Studie publikovaná v Pharmacognosy Review zjistila, že neem byl používán jako lék k léčbě infekcí, bolesti a horečky. Protože obsahuje protiplísňové, antibakteriální a insekticidní vlastnosti, je neem oblíbeným prostředkem používaným k boji proti vši, říká Dr Rinky Kapoor, konzultant dermatolog, kosmetický dermatolog a dermatolog, The Esthetic Clinics.

Neemový olej, získaný ze semen stromu neem, obsahuje sloučeniny jako azadirachtin, o kterých je známo, že narušují životní cyklus vší. Dále dusí dospělé vši a dokonce brání líhnutí jejich vajíček. Stručně řečeno, je to účinný prostředek, jak se zbavit vší.

Neemový olej může u některých lidí fungovat, ale jeho účinnost se může lišit. Někomu může být užitečný v kombinaci s jinými přípravky proti vším nebo jako preventivní opatření.

Jak používat neemový olej proti vším?

Zde je návod, jak se pomocí neemového oleje zbavit těch vytrvalých malých vetřelců zvaných vši.

1. Zřeďte trochu neemového oleje nosným olejem, jako je kokosový olej nebo olivový olej, abyste snížili jeho účinnost, protože může být drsný pro pokožku hlavy.
2. Aplikujte směs na pokožku hlavy a vlasy, zaměřte se na postižená místa.
3. Směs nechte působit několik hodin nebo přes noc.
4. Rozčešte vlasy hřebenem s jemnými zuby, abyste odstranili mrtvé vši a hnidy (vajíčka vší).
5. Šampon a důkladně opláchněte, abyste odstranili zbytky.

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBIT NYNÍ

Odborník doporučuje proces podle potřeby opakovat, protože vši mohou být tvrdohlavé a hnidy mohou být odolné vůči léčbě.

Neem proti vším
Neem na vši může být účinným lékem na vši! Obrázek s laskavým svolením: Shutterstock

Existují nějaké vedlejší účinky neemového oleje na léčbu vší?

Přestože neemový olej může být účinným lékem na vši, je třeba mít na paměti několik věcí. Expert říká, že někteří lidé mohou být citliví nebo alergičtí na neemový olej, takže je velmi důležité provést náplasťový test na malé ploše kůže, aby se zabránilo jakýmkoli komplikacím. Nechte chvíli působit a pokračujte v používání pouze v případě, že necítíte žádné problémy, jako je svědění nebo pálení.

Měli byste se také vyhnout požití, protože to může vést k problémům. Požití neemového oleje může být při konzumaci toxické. Pokud nebudete okamžitě léčeni, můžete pociťovat příznaky jako zvracení, průjem, ospalost, ztrátu vědomí a závažnější příznaky.

Odnést

Neemový olej je přirozenou možností léčby vší, ale jeho účinnost se může lišit od člověka k člověku. Je nejúčinnější, když se kombinuje s nosným olejem, jako je kokosový olej, a aplikuje se přímo na pokožku hlavy. Je však důležité dbát opatrnosti, provést kožní test a v případě přetrvávajících potíží se poradit se zdravotníkem. Kromě toho byste se měli poradit s lékařem, pokud máte nějaké obavy z používání neemového oleje na pokožce hlavy, zejména u dětí. Měli byste se vyhnout jeho požití nebo pokud máte nějaké alergie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *