September 30, 2023
Jak

Menstruační migrény: tipy, jak se s nimi vypořádat přirozeně

Vypořádat se s odlivem a odlivem vašeho menstruačního cyklu je dostatečně vyčerpávající a problémy, které s tím přicházejí, moc nezlepšují náladu. Ne, nemluvíme o křečích, změnách nálad, nadýmání a průjmu, máme na mysli méně známý symptom: bolest hlavy! Pokud jste se pokoušeli vyřešit záhadu, proč pociťujete silné bolesti hlavy během menstruace, tyto informace by se vám mohly hodit! Odborníci tvrdí, že migrény během menstruace se mohou ve skutečnosti zhoršit. Menstruační migrény tedy existují a zde je vše, co potřebujete vědět, abyste se s nimi vypořádali.

Podle American Migraine Foundation mohou ženy, které trpí záchvaty migrény, během menstruace zažít více z nich. Menstruační migrény obvykle začínají mezi dvěma dny před menstruací a třetím dnem po začátku cyklu. Přestože postihuje mnoho žen, není to něco, co zažijí všechny ženy. Proč tedy trpíme migrénami a co je způsobuje? Pojďme to zjistit.

Co spouští menstruační migrény?

Menstruační migréna je způsobena především náhlým poklesem hladiny estrogenu, ke kterému dojde před menstruací. I když je nepociťují všechny ženy, u některých žen, které jsou na tyto změny citlivé, je pravděpodobnější, že tyto spouštěče zažijí. Kolísání vašich hormonů může spouštěče ještě zhoršit, říká nutriční specialistka Nmami Agarwal ve svém posledním příspěvku na Instagramu.

Další příčinou menstruační migrény jsou změny hormonu serotoninu, který je nezbytný pro fungování nervových buněk a mozku. Během menstruačního cyklu můžete zaznamenat změny v hladinách serotoninu, které mohou vyvolat migrény kvůli jeho roli při regulaci bolesti.

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBIT NYNÍ

I když tyto hormonální změny nejsou špatné pro vaše zdraví, mohou způsobit problémy, jako jsou migrény, které vám mohou způsobit nepříjemné pocity.

Jak zvládnout menstruační migrénu?

Zde jsou některé z přirozených způsobů léčby menstruační migrény, které navrhl odborník na výživu:

1. Pijte hodně vody

Věděli jste, že nedostatečné pití vody může vyvolat migrénu? Studie prokázaly, že udržení hydratace a pití alespoň 10 až 12 sklenic vody každý den může pomoci snížit riziko migrény.

2. Vyhýbejte se některým potravinám

To, co jíte, může ovlivnit, jak vaše tělo reaguje na určité spouštěče, jako jsou hormonální změny. Studie publikovaná v Iran’s Journal of Nursing and Midwifery Research zjistila, že některé diety mohou zvýšit riziko migrény. Agarwal píše, že je třeba se vyhnout kofeinu, alkoholu, zpracovaným potravinám, zrajícímu sýru a potravinám obsahujícím glutamát sodný (MSG – což je látka zvýrazňující chuť).

3. Jezte potraviny bohaté na vitamín B2

Studie publikovaná v Current Journal of Neurology zjistila, že konzumace potravin bohatých na vitamín B může ženám pomoci vyrovnat se s epizodickými migrénami. Doporučuje zařadit do svého jídelníčku suplementaci vitaminu B2 ke snížení migrény. Potraviny bohaté na vitamín B2, které můžete zařadit do svého jídelníčku, jsou vejce, mléčné výrobky, libové maso a listová zelenina.

dietní tipy, jak se vypořádat s menstruační migrénou
Jezte potraviny bohaté na vitamín B, abyste se vyhnuli menstruačním migrénám. Obrázek poskytl: Freepik

4. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na hořčík

Hořčík je základní minerál, který může pomoci snížit frekvenci a intenzitu migrén, píše odborník. Studie také prokázaly pozitivní souvislost mezi potravinami bohatými na hořčík a zvládáním migrény. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na hořčík, jako jsou ořechy, semena, celozrnné výrobky a listová zelenina. Můžete také vyzkoušet doplňky hořčíku podle doporučení lékaře.

5. Potřebujete více antioxidantů

Dietoložka píše, že ženy by měly do svého jídelníčku zařadit antioxidační koenzym Q10 (CoQ10), protože pomůže snížit frekvenci a závažnost migrén. Tento antioxidant se běžně vyskytuje v hovězím mase, rybách, kuřecím mase a některé zelenině.

Pokud trpíte menstruační migrénou, můžete ve svém životě vyzkoušet tyto odborníky doporučované změny. Měli byste se však také poradit se svým výživovým poradcem nebo lékařem, abyste zjistili, co je pro vás nejlepší.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *