October 1, 2023

Má pití vody nějaké výhody pro pokožku?

Pijete každý den hodně vody? Pitná voda je skvělý způsob, jak zůstat hydratovaný, kontrolovat své zdraví a mít krásnou pleť. Ale je to nejlepší řešení, jak zažehnat všechny vaše kožní problémy? Přestože má pitná voda pro vaši pokožku mnoho výhod, je nezbytné vědět, že samotná voda vám nemůže pomoci. Díky tomu se podívejme, zda je pitná voda pro vaši pokožku dobrá nebo ne.

Jaké jsou výhody pití vody pro pokožku?

Vaše tělo je ze 70 % tvořeno vodou, a proto je pro člověka nezbytnou živinou nebo složkou pro správné fungování. Vzhledem k tomu, že pokožka je zrcadlem vnitřního těla a mysli, zdravé tělo se odrazí na vaší pokožce. Jak již bylo řečeno, voda pokožce přímo neprospívá. Voda je však nezbytná pro vykonávání tělesných funkcí a pro zajištění toho, aby všechny orgány fungovaly na svou optimální kapacitu. Mnoho lidí si ale myslí, že pití dostatečného množství vody zvrátit jejich vrásky, jemné linky nebo stárnutí, což se bohužel nestane.

Přečtěte si také: 9 výhod pitné vody pro zlepšení celkového zdraví

Naše kůže se skládá ze sedmi vrstev, včetně epidermis a dermis. Spodní vrstvy jsou živé a potřebují vodu, hydrataci a vyváženou stravu. Horní vrstva je však mrtvá a je třeba ji hydratovat a chránit před environmentálními faktory, jako je znečištění. Jako rutina péče o pleť je nezbytné nanést vodu na povrch a uzamknout ji hydratačním krémem.

Výhody pitné vody
Pití vody může vaší pleti prospět. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Kolik vody byste měli vypít, abyste měli čistou a zářící pleť?

Pro optimální zdraví by člověk měl vypít alespoň dva až tři litry vody denně. V některých scénářích by měla být spotřeba vody ještě vyšší u kojících matek, které potřebují čtyři až pět litrů vody. Navíc lidé a děti, kteří se účastní venkovních sportů, potřebují více vody, aby zůstali hydratovaní. Stejně tak lidé žijící v horkém a vlhkém klimatu mohou potřebovat více vody. Pozornost by se však měla zaměřit také na tekutiny s dobrou hladinou elektrolytů, jako je nimbu pani a kokosová voda, protože mají optimální hladinu elektrolytu. To je zvláště důležité v horkém klimatu, jako je Indie. Ve výše uvedených případech nemusí běžná voda stačit a někdy může vést k dehydrataci pokožky.

Horká, studená nebo vlažná voda: co je lepší?

Na teplotě vody nezáleží a je mýtem, že konkrétní teplota vody je lepší. Nejlepší je však pít vodu pokojové teploty. Studená voda může vést k infekcím dýchacích cest a horká voda může vést k vředům v ústech. Lidé by také měli přestat skladovat a pít vodu v plastových lahvích. Mohou používat měděné a terakotové hrnce k zadržování vody a přenášení do ocelových nebo skleněných nádob. Měděné a hliněné hrnce přenášejí do vody základní minerály, a proto se velmi doporučují.

Existují nějaké vedlejší účinky nadměrného pití vody na kůži?

Funkcí ledvin je starat se o přebytečnou vodu v našem těle. Když pijeme více vody, ledviny budou produkovat více moči, čímž se vyřeší problém s přebytkem vody v těle. Pokud někdo pije méně vody, bude vykazovat známky dehydratace. V důsledku dehydratace se pokožka vysuší a pomalu se vrátí, když ji štípnete na předloktí nebo bude mít popraskané rty, což je známkou toho, že člověk potřebuje pít více vody.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots
výhody pitné vody pro pokožku
Pití většího množství vody může pomoci zklidnit dehydratovanou pokožku. Obrázek poskytl: Shutterstock

Dobré množství vody obsahuje kromě běžné pitné vody i sezónní zelenina a ovoce. Důrazně se doporučuje přidat do každodenní stravy sezónní zeleninu nebo ovoce, jako je okurka a meloun, protože poskytují našemu tělu základní živiny. Obecně platí, že 50 procent jídelníčku člověka by mělo obsahovat 2 až 3 druhy ovoce a zeleniny.

Může samotná pitná voda zesvětlit vaši pokožku?

Naše tělo má obranné mechanismy, jako je střevo, dýchací cesty, ledviny a kůže. Všechny čtyři jsou vylučovací kanály našeho těla a mají své zabudované velmi složité mechanismy, které samy o sobě pomáhají eliminovat toxiny. Pitná voda sama o sobě tedy nemůže být komplexním řešením pro čištění naší pokožky. Důležitější je mít vyvážený životní styl a zdravý režim, který zahrnuje vyváženou stravu a pravidelný pohyb, včasný spánek a neprodělávat velkou psychickou zátěž. Všechny tyto věci jsou důležitější než pouhé soustředění se na jediné řešení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *