October 1, 2023

Léčba akné na zádech: Výhody Tea Tree Oil pro čistou pleť

Ne vždy se akné objeví na vaší tváři. Vyrážky se mohou objevit i na zádech. To je zpět akné nebo jednoduše “bacne”. Nejde jen o problém náctiletých, mohou jím trpět ženy různých věkových skupin. Pokud už vás trápí akné na zádech, můžete zkusit domácí lék. Určitě jste si všimli, že čajovníkový olej je složkou různých produktů péče o pleť proti akné. Je to proto, že tea tree olej je účinný při odstraňování akné. Čtěte dále a zjistěte, co dělá tea tree olej skvělým přírodním lékem na akné.

Společnost Health Shots oslovila kosmetického dermatologa z Bombaje Dr. Akanksha Sanghviho, zakladatele společnosti Oprava Aesthetics, aby zjistila vše o oleji z čajovníku a jeho použití v boji proti akné.

ženská záda
Lupy mohou vyvolat návrat akné. Obrázek s laskavým svolením: Shutterstock

Příčiny akné na zádech

Zde je mnoho důvodů pro akné na zádech:

• Obstrukce pilosebaceózní jednotky v důsledku abnormální akumulace odumřelých buněk spouštějící zánět a tvorbu akné.
• Nadměrná produkce mazu mazovými žlázami na zádech vede k mastné a aknózní pleti.
• Zvýšená převaha určitých typů kyselin cutibacterium vedoucí k zánětu a nerovnováze mezi patogenními bakteriemi a přirozenou mikroflórou pokožky.
• Hormonální výkyvy v těle vedoucí ke změnám kožní produkce kožního mazu.
• Lupy nebo seboroická dermatitida mohou být možným spouštěčem akné na zádech.
• Životní styl a špatné hygienické návyky.

Některé ženy mohou být náchylnější k akné

1. Mladé dívky
Dospívající věkové skupiny a dívky v pubertě jsou náchylnější k akné kvůli hormonálním změnám a změnám v tvorbě kožního mazu, říká odbornice.

2. Těhotné ženy
Ženy v těhotenství mohou také trpět akné na zádech kvůli progesteronu způsobujícímu zvýšenou produkci mazu mazovými žlázami, což vede k ucpávání pórů a tvorbě komedonů a akné.

3. Sportovci
Jsou také náchylnější k akné kvůli zvýšenému pocení a častému tření a zablokování sportovního vybavení, což může vést k folikulitidě, říká Dr. Sanghvi.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots

4. Ženy s PCOS
Syndrom polycystických vaječníků je zdravotní stav, který může vyvolat akné na pokožce zad a hrudníku, stejně jako na obličeji v důsledku zvýšených hladin androgenů vedoucích ke zvýšené tvorbě mazu.

Tea tree oil k léčbě akné na zádech

Tea tree oil je dobrý pro vlasy a také pomáhá redukovat mírné akné. Nejde ale o hlavní linii léčby akné na zádech, vysvětluje odborník. Při léčbě akné na zádech jsou nejúčinnější exfoliační čisticí přípravky bohaté na alfa hydroxykyselinu (AHA), beta hydroxykyselinu (BHA) nebo benzoylperoxid. Vždy můžete lokálně aplikovat olej z čajovníku, který se získává z listů Melaleuca alternifolia procesem destilace.

Mezi výhody tea tree oleje patří skutečnost, že má antibakteriální, protiplísňové a protizánětlivé vlastnosti. Aplikace tea tree oleje dvakrát denně na mírně aknózní a aknózní pleť může po 12 týdnech výrazně snížit výskyt bakterií na pokožce se zmenšenou velikostí pórů.

lahvový olej z čajovníku
Tea tree oil může pomoci s mírným akné na zádech. Obrázek s laskavým svolením: Adobe Stock

Jak používat Tea Tree Oil k léčbě akné

Tea tree oil se používá jako běžná složka v čisticích prostředcích spolu s kyselinou glykolovou a kyselinou mléčnou, které mohou pomoci exfoliovat pokožku, aniž byste museli používat drsné peelingy. Může pomoci snížit černé tečky a mírnit akné snížením hromadění odumřelých kožních buněk a ucpaných pórů, říká odborník. Vyzkoušet můžete i spreje proti návratu, které se snadno aplikují.

Není to jen o aplikaci tea tree oleje nebo jakékoliv jiné přísady. Je také důležité dodržovat hygienu po cvičení a sportu, jako je sprchování sprchovým gelem s vyváženým pH nebo čisticím prostředkem s kyselinou salicylovou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *