October 1, 2023

Kojení dvojčat: jak to udělat správně

I když jsou kojení a mateřství krásné věci, pro některé maminky to může být někdy trochu těžké. Kojení přináší velký pocit odpovědnosti a vyžaduje naučit se kojit. Matka potřebuje hodně trpělivosti, energie, podpory a třeba i odborné pomoci, aby zvládla umění kojit. Pokud kojení dítěte vyžaduje tolik úsilí, znamená to pro dvojčata dvojnásobek? Zde je návod, jak můžete zvládnout kojení dvojčat, aby byla vaše cesta k mateřství nezapomenutelnější ve více než jednom.

Jak zvládnout kojení dvojčat?

Zde je několik způsobů, jak vám pomoci zvládnout kojení dvojčat:

1. Přihlaste se na prenatální kojení

Tato sezení poskytují matce příležitost objasnit jakékoli pochybnosti o kojení obecně a krmení dvojčat, porozumět hlavním problémům, které mohou nastat během pobytu v nemocnici, a předem zhodnotit vaše prsa, aby zkontrolovala anatomii prsu. vyhnout se problémům po porodu. Tato setkání by také poskytla podrobné informace o produkci mléka, krmení dítěte, politice kojení v nemocnici atd. aby byla matka připravena kojit.

Kojení dvojčat
Způsoby, jak správně kojit dvojčata. Obrázek se svolením: Adobe Stock

2. Pochopit základy kojení

Je nezbytné rozumět základům kojení, a to polohám, přikládání a přisávání. Proč je to tak důležité? Pokud není poloha pro maminku pohodlná, hrozí velké riziko bolesti, bolesti v horní části těla a v kříži, což může vést k bolestem při plném kojení a může také způsobit větší únavu maminky. Poloha a umístění dítěte u prsu je stejně důležité, protože zajistí přenos mléka k dítěti, odtok mateřského mléka, což zajistí zvýšení hmotnosti vašeho novorozence a zabrání onemocnění prsů, jako je mateřské mléko. bolavé bradavky, které mohou ztěžovat a bolet kojení. Může být užitečné naučit se různé chyty, jako je kolébka, křížek a fotbalový chyt, zejména pro krmení dvojčat.

3. Používejte odsávačky mateřského mléka

Investice do odsávačky mateřského mléka může být výhodná zejména pro matky, které kojící dvojčata. Odsávačka mateřského mléka umožňuje odsát mateřské mléko a uložit jej pro pozdější použití, což je naprosto bezpečné. Uskladněným mateřským mlékem může kojenci krmit kterýkoli člen rodiny pomocí lžičky katori nebo krmení palladia. Totéž se lze naučit během pobytu v nemocnici, abyste se vyhnuli jakýmkoli potížím doma. Často se maminky ptají, jakou odsávačku by si měly koupit. K dispozici jsou především dva typy odsávaček mateřského mléka: ruční a elektrická. Můžete si vybrat podle toho, jak jste na odsávačce závislí. Pokud plánujete používat odsávačku mateřského mléka často, investice do elektrické odsávačky může ušetřit více energie než manuální odsávačka.

4. Hledejte podporu doma

Kojení vyžaduje podporu a je vždy dobré požádat o pomoc, než se snažit dělat vše sama. Outsourcingové úkoly, jako je říhání, přebalování, dudlování, může během období kojení provádět otec nebo kterýkoli dostupný člen rodiny. To matce ušetří spoustu energie a poskytne jí dostatek času na péči o sebe, jídlo nebo si jen zdřímnout, pokud chce.

5. Dávejte pozor na to, co jíte

Kojení dvojčat může zabrat většinu energie vašeho těla a čas vašeho dne, dokud nebudete trénovat nebo pochopíte rozvrh svého dítěte. Nedostatek času a energie někdy vede ke špatným stravovacím návykům nebo vynechávání jídel, což má obrovský dopad na vaše zdraví a energetickou hladinu. Péče o výběr potravin, jako je časté konzumování doma vařených potravin, včetně galaktogógových jídel ve vašich jídlech, jíst včas a zůstat hydratovaná, je zásadní pro to, abyste se cítili zdravě a udrželi si přísun mateřského mléka.

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBTE SE TEĎ

kojit dvojčata
Zde je několik tipů pro zvládnutí kojení dvojčat. Obrázek s laskavým svolením: Shutterstock

Běžné výzvy, kterým ženy čelí, když kojí dvojčata

Pojďme si také osvětlit některé problémy, které mohou nastat při kojení dvojčat. Poměrně často se pozoruje, že při kojení dvojčat je jedno z miminek obvykle aktivnější než druhé. Nejčastějším důvodem je váha miminka, která může způsobit potíže se stanovením vhodného rozvrhu, protože jednomu to často trvá o něco déle než druhému.

Dalším problémem, kterému nové matky čelí, je buď nízký přísun mléka, nebo špatný tok mateřského mléka, což vede k překrvení. To je zvláště běžné u dětí, které vyžadují pobyt na JIP. S vedením od profesionála, jako je odborník na laktaci a podporou, může pomoci čelit a vyřešit tyto problémy v průběhu času. Vše, co kojení vyžaduje, je trpělivost a praxe s vašimi novorozenci!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *