October 1, 2023
Jak

Jednoduché tipy pro údržbu barvených vlasů

Někdo si rád barví vlasy, aby skryl šediny, jiný rád copánky sladí podle nálady nebo oblečení. Vždy existuje dobrý důvod k barvení vlasů. Ale po výběru svého oblíbeného odstínu si některé ženy nakonec stěžují na suché vlasy, vypadávání nebo matnost. Existuje také problém rychlého vyblednutí barvy vlasů. Tyto problémy s vlasy si musíte vyčítat jen vy. Barvené vlasy potřebují hodně lásky a péče. Abyste si udrželi barvené vlasy, musíte dodržovat vhodnou rutinu péče o vlasy.

Abychom vám pomohli s tipy na péči o barvené vlasy, společnost Health Shots se spojila s Dr. Blossomem Kochharem, předsedou skupiny společností Blossom Kochhar.

Barevné vlasy
Vaše barvené vlasy potřebují péči pro dlouhotrvající barvu a zdravou korunu! Obrázek se svolením: Adobe Stock

Časté chyby po barvení vlasů

Některé ženy dělají chyby, pokud jde o barvené vlasy. Zde je několik:

1. Přepírání

Příliš časté mytí barvených vlasů může zbavit barvu přírodních olejů, což vede k předčasnému vyblednutí, říká Dr. Kochhar. Nemyjte si tedy vlasy každý den.

2. Použijte horkou vodu

Horká voda otevře vlasovou kutikulu a způsobí, že molekuly barvy sklouznou. Pro uzavření nehtové kůžičky a nastavení barvy zvolte studenou vodu.

3. Přeskočte tepelnou ochranu

Tepelné stylingové nástroje mohou být skvělým způsobem, jak dosáhnout elegantního vzhledu, ale mohou poškodit barvené vlasy a způsobit urychlení blednutí barvy.

4. Používejte přípravky obsahující sírany

Sulfáty v šamponech mohou barvené vlasy zbavit barvy i vlhkosti. Vyměňte za produkty bez sulfátů, abyste zachovali dlouhověkost barvy.

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBIT NYNÍ

Tipy pro domácí péči o barvené vlasy

Vždy si můžete zajít do salonu hýčkat své barvené vlasy, ale o vlasy byste se měli starat i doma. Zde je to, co můžete udělat:

1. Použijte šampon a kondicionér na ochranu barvy

Používejte šampon a kondicionér speciálně vyvinutý pro barvené vlasy. Tyto produkty mohou pomoci uzamknout barvu a zabránit vyblednutí, říká odborník.

Čtěte také: Nejlepší šampony na barvené vlasy na ochranu barvy vlasů před vyblednutím

Barevné vlasy
Pokud nebudete opatrní, mohou barvené vlasy vyschnout. Obrázek poskytl: Shutterstock

2. Aplikujte bezoplachový kondicionér a vlasové masky

Vyživujte své barvené vlasy pravidelně kondicionéry a bezoplachovými vlasovými maskami. Tyto vlasové kúry poskytují hloubkovou hydrataci, opravují poškozené prameny a zajišťují, že barva vlasů zůstane po dlouhou dobu nedotčená.

3. Chraňte vlasy před tepelným stylingem

Tepelné stylingové nástroje, jako jsou žehličky a kulmy, mohou poškodit barvené vlasy, způsobit vyblednutí a vysušení barvy. Pokud musíte použít tepelný styling na večírek, aplikujte před stylingem tepelný ochranný sprej, abyste minimalizovali poškození.

4. Vyhněte se chlorované vodě

Koupání v bazénu je skvělý způsob, jak porazit horko. Ale chlór, který se nachází v bazénech, může způsobit zesvětlení a vyblednutí barvených vlasů. Před plaváním si namočte vlasy čistou vodou a noste plaveckou čepici, abyste minimalizovali vystavení chlóru, navrhuje odborník. Chraňte své vlasy před slunečním UV zářením také nošením klobouků nebo používáním vlasových přípravků s UV filtry. Silné paprsky mohou vaší barvě vlasů odebrat lesk a živost.

5. Naolejujte si barvené vlasy

Olejování může být pro barvené vlasy prospěšné, protože pomáhá uzamknout vlhkost, dodává lesk a vyživuje vlasový stvol, říká Dr. Kochhar. Barvené vlasy mohou být náchylné ke krepatění a poletování v důsledku poškození způsobeného procesem barvení. Používejte olivový olej, který dokáže zkrotit krepatění a uhladit vlasy, což usnadňuje rozčesávání.

Jakmile opravíte své chyby a budete dodržovat rutinu péče o barvené vlasy, nebudete mít žádné stížnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *