September 30, 2023

Jak vyvinout pozitivní myšlení, abyste zůstali optimisté

Žijeme ve světě, kde dochází k přetížení informacemi a četným rušivým vlivům, díky nimž se cítíme zahlceni a snadno sklouzáváme k pesimismu. Jsou dobré dny, zatímco ty špatné nás nutí věřit, že bychom se měli vzdát jednoho z našich dlouhodobých nebo krátkodobých cílů. Může se zdát skličující vytvořit si postoj „já to zvládnu“, když nenajdeme ani záblesk naděje na zlepšení. Pozitivní myšlení a přístup nás však může posunout ve všech aspektech našeho života daleko. Optimistický přístup nám poskytuje nástroje, jak čelit každodenním výzvám, ať už jde o zlepšení naší produktivity v práci, pomáhá nám pěstovat pozitivní vztahy nebo posilovat náš imunitní systém. Pokud jste někdo, kdo není schopen pochopit, jak rozvíjet pozitivní myšlení ve všech situacích, tato je pro vás.

Společnost Health Shots kontaktovala Dr. Jyoti Kapoor, zakladatelku-ředitelku a hlavní psychiatričku Manasthali, aby pochopila, jak myslet pozitivně.

jak rozvíjet pozitivní myšlení
Pozitivní myšlení může výrazně přispět k vašemu úspěchu ve všech aspektech vašeho života. Obrázek poskytl: Shutterstock

Jak rozvíjet pozitivní myšlení?

Rozvíjet optimistické myšlení není každodenní úkol. Je to každodenní volba, kterou děláme uprostřed všech výzev. S trpělivostí si však můžete vytvořit zdravé návyky, které vám pomohou zůstat zdravými a šťastnými, i když současná situace není příznivá. Zde je několik způsobů, které odborníci navrhli, aby vám pomohly stát se psychicky odolnými.

1. Cvičte vděčnost

Vděčnost je jedním z nejúčinnějších léků na štěstí. Vědomě se snažte praktikovat vděčnost každý den. Uveďte alespoň tři věci, za které jste vděční, a dojdou vám věci, ze kterých můžete být ve skutečnosti šťastní. Být vděčný za to, co máte, vás udrží v klidu a spokojenosti a zároveň vám dodá více pozitivní energie k lepším výkonům. „Může vám to pomoci přejít od negativních k pozitivním stránkám vašeho života,“ říká odborník.

2. Obklopte se pozitivitou

Na vašem podnikání hodně záleží a rozhoduje o trajektorii vašeho života. Obklopte se pozitivními, podporujícími lidmi, kteří vás povznášejí a inspirují. Omezte své vystavování negativním vlivům, jako jsou negativní zprávy nebo jedovatí lidé, navrhuje odborník.

Čtěte také: 6 tipů, jak si vybudovat odolnost a překonat životní těžkosti

3. Vyzvěte negativní myšlenky

Podle odborníků průměrná lidská mysl promyslí 60 000 až 80 000 myšlenek denně. Je to dechberoucí! Představte si tedy, že pokud se rozhodnete myslet negativně, jak velký vliv by na vás měla každá negativní myšlenka. Pamatujte, že nikdy nejsme naše myšlenky. Jsou produktem naší sobecké mysli, a jakmile upadneme do tohoto víru myšlenek, není cesty zpět. Pochopte sídlo svého vědomí, zpochybněte všechny své negativní vzorce přesvědčení a udělejte věci nezbytné k tomu, abyste se udrželi ve zdravém stavu mysli.

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBIT NYNÍ

pozitivní myšlení
Pokud se naučíte myslet pozitivně, život bude lepší. Obrázek se svolením: Adobe Stock

„Nahraďte své negativní myšlenky pozitivními a povznášejícími myšlenkami. Zaměřte se spíše na možnosti a řešení, než abyste se zabývali problémy nebo neúspěchy,“ říká odborník.

4. Starejte se o sebe

„Pečujte o své fyzické, emocionální a duševní zdraví. Věnujte se činnostem, které vám přinášejí radost a relaxaci, jako je cvičení, věnujte se koníčkům nebo trávte čas v přírodě. Udělejte péči o sebe jako prioritu, abyste si udrželi pozitivní a odolné myšlení,“ navrhuje odborník.

5. Stanovte si realistické cíle

Stanovte si dosažitelné cíle a pracujte na nich. Oslavujte své úspěchy, ať už jsou sebemenší, protože to může zvýšit vaši sebedůvěru a pozitivní myšlení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *