November 26, 2023

Jak si vyrobit biotinový prášek doma pro zdraví vlasů a pokožky

Ať už chcete zlepšit zdraví svých vlasů nebo texturu pokožky, biotin je jediná složka, kterou byste měli hledat. Biotin je vitamín B-komplex, známý také jako vitamín H, který pomáhá tělu přeměňovat potravu na energii. Název „biotin“ pochází z řeckého slova „biotos“, což znamená „dát život“. Přestože biotin můžete získat z masa, vajec, ryb, semen, ořechů a některé zeleniny, někteří lidé mají tendenci trpět nedostatkem biotinu. Pokud máte problémy s vlasy nebo kůží, může to být způsobeno nedostatkem biotinu.

Jaké jsou výhody biotinu?

Biotin je důležitou živinou pro vaše tělo. Je to nezbytné zejména pro vaše vlasy a pokožku. Studie prokázaly, že biotin pomáhá posilovat vlasové folikuly, snižuje vypadávání vlasů, zabraňuje lámavosti nehtů a dodává vám zářivou pleť. Nejen, že pomáhá vašim vlasům a nehtům, ale biotin také hraje ústřední roli v metabolických procesech. Působí jako koenzym v různých enzymatických reakcích, včetně štěpení sacharidů, tuků a bílkovin. Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, zajišťuje zdravý porod u těhotných žen a udržuje zdraví matky. Biotin je tedy důležitý pro normální fungování těla, protože pomáhá tělu vykonávat několik funkcí.

Přestože nedostatek biotinu je relativně vzácný, jeho suplementace nebo zahrnutí do vyvážené stravy může poskytnout tyto mnohostranné výhody pro vlasy, kůži, nehty, metabolismus a prenatální zdraví a přispět k celkové pohodě.

Přečtěte si také: Poznejte vedlejší účinky příliš velkého množství biotinu ve vašem těle

Výhody biotinu pro pokožku

Biotin přispívá k udržení kožních sliznic. Nedostatek tohoto vitamínu v těle může mít negativní dopad na vaše tělo. V takových případech se může objevit zarudnutí kůže a šupinaté vyrážky. Kromě toho je biotin nezbytný pro urychlení metabolismu, nezbytný pro udržení krásné pleti.

biotin pro pokožku
Biotin je základní živinou pro pokožku. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Výhody biotinu pro vlasy

Studie ukázaly, že nedostatek biotinu může vést k vypadávání vlasů. Jeho zařazení do vaší stravy může pomoci kontrolovat vypadávání vlasů a podporovat zdravý růst vlasů.

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBTE SE TEĎ

Jak si vyrobit biotinový prášek doma?

Ano, biotinový prášek na vlasy a pokožku si můžete vyrobit doma! Řekneme vám, jak na to!

Ingredience

  • 1 šálek mandlí
  • 1 šálek vlašských ořechů
  • 15-17 kešu ořechů
  • 2 lžíce arašídů
  • 1 lžíce sezamových semínek
  • 2 lžíce chia semínek
  • Půl šálku lněných semínek
  • 1 šálek dýňových semínek
  • Půl šálku melounových semínek

Metoda

1. Rozpalte pánev na střední teplotu a přidejte všechny ořechy a semínka.
2. Vše restujeme asi 4 až 5 minut.
3. Odstavte je a nechte vychladnout.
4. Smíchejte směs v mixéru, abyste získali jemný prášek.
5. Tento prášek skladujte v suché, vzduchotěsné nádobě.
6. Tady to je, váš biotinový prášek je připraven.
7. Jezte každý den lžíci tohoto prášku, abyste splnili biotinové potřeby svého těla.

Přečtěte si také: 5 biotinových vlasových gum pro silné a lesklé vlasy

Proč je tento domácí biotinový prášek prospěšný pro vaše zdraví?

1. Ořechy pro odstranění pigmentace

Máte na pleti nedokonalosti? Vlašské ořechy obsahují vlastnosti jako vitamíny B5 a E, které pomáhají zesvětlit tmavé skvrny a podporují zářící pleť. Mandle nabité živinami pomáhají udržovat pokožku zdravou a udržovat její lesk snížením hyperpigmentace.

2. Mandle na pleť a vlasy

Skutečný koncentrát živin, mandle jsou dobrým zdrojem mědi, která hraje důležitou roli při udržování zdraví pokožky a vlasů. Obsahuje kyselinu linolovou, esenciální mastnou kyselinu, která pomáhá předcházet vysoušení pokožky. Snižuje také negativní účinky volných radikálů na pokožku, což pomáhá snižovat kožní problémy.

Výhody mandlí
Mandle jsou skvělé pro vaši pokožku. Obrázek se svolením: Adobe Stock

3. Chia semínka zvyšují kolagen

Chia semínka podporují tvorbu kolagenu. Kolagen je velmi důležitý protein pro udržení zdraví vaší pokožky a vlasů. Nedostatek kolagenu může vést k problémům, jako jsou vyrážky a vypadávání vlasů. Spolu s tím chia semínka udržují v těle hydrataci, která je velmi důležitá pro udržení zdravé pokožky a vlasů.

4. Dýňová semínka jsou bohatá na antioxidanty

Neustálé vystavování se slunci může vést k problémům s kůží a vlasy. Dýňová semínka obsahují antioxidanty, které vám pomohou zbavit se volných radikálů. Spolu s tím je také důležitý pro zdraví pokožky hlavy a vlasů. Důležité živiny, které obsahují, podporují zdravý růst vlasů tím, že udržují zdravé vlasové folikuly.

5. Melounová semínka pro růst vlasů

Melounová semínka jsou bohatá na hořčík a pomáhají zlepšit celkový vzhled vaší pokožky a vlasů. Jeho pravidelná konzumace podporuje zdravý růst vlasů a také udržuje zdravou pokožku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *