September 29, 2023

Jak přirozeně vyvolat porod:

Někdy se lékaři obávají o zdraví matky pozdě v těhotenství. Někdy jsou ženy jednoduše unavené z dlouhého čekání na setkání se svým dítětem. Mohou tedy chtít urychlit proces bezpečným vyvoláním porodu. Studie z roku 2022 publikovaná v americké National Library of Medicine ukázala, že půlhodinová chůze třikrát týdně rychlostí 4 km/h počínaje 38. týdnem těhotenství může pomoci vyvolat porod. Vysvětlujeme přirozené způsoby vyvolání porodu.

Na setkání se svým dítětem musí ženy obvykle čekat do 40 týdnů za předpokladu, že během těhotenství nenastanou žádné komplikace, říká Dr Meshva Patel, specialista na plodnost a IVF, Aveya IVF and Fertility Centre, Dillí. Některá miminka si ale dají na čas, aby vyšla z lůna.

cvičení pro těhotné
Můžete zkusit přirozené způsoby vyvolání porodu. Obrázek poskytl: Shutterstock

Na normální porod dítěte mají vliv tři hlavní faktory:

• Síla (kontrakce dělohy)
• Průchod (ženská pánev)
• Cestující (plod)

Pokud je s těmito třemi faktory něco špatného, ​​pokud jde o nedostatečné nebo nedostatečné děložní kontrakce, úzkou nebo deformovanou pánev, velké dítě nebo abnormální polohu dítěte, porod bude trvat déle, než je obvyklé. V takových případech mohou ženy potřebovat císařský řez nebo instrumentální porod (kleště a vakuum).

Přirozené způsoby vyvolání porodu

Můžete také vyvolat porod přirozeně, pokud vašemu malému chvíli trvá, než vstoupí do tohoto světa. Co dělat:

1. Stimulace bradavek

To zahrnuje jemné masírování nebo rolování bradavek, které může uvolňovat oxytocin, hormon, který může vyvolat stahy dělohy. Je důležité to dělat opatrně, aby nedošlo k nadměrné stimulaci, která může vést k příliš silným kontrakcím, varuje odborník.

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBTE SE TEĎ

2. Perineální masáž

Masáž oblasti mezi vagínou a řitním otvorem (perineum) může pomoci změkčit a protáhnout tkáně. To může potenciálně snížit riziko natržení během porodu a stimulovat průtok krve do oblasti, což podporuje porod.

3. Cvičení

Zůstat aktivní během těhotenství prostřednictvím aktivit, jako je chůze nebo prenatální jóga, vám může pomoci zůstat fit pro práci. Cvičení může také povzbudit dítě, aby se dostalo do lepší polohy pro porod, což může přirozeně vyvolat porod.

4. Sex

Sex může podpořit porod, protože může pomoci dozrát děložní čípek a uvolnit prostaglandiny, hormony, které mohou stimulovat kontrakce. Kromě toho mohou fyzické pohyby během sexu povzbudit dítě k pohybu dolů porodními cestami, říká Dr. Patel Health Shots. Vědecké důkazy v tomto ohledu jsou však nedostatečné.

těhotná žena
Předpokládá se, že sex spouští porod. Obrázek poskytl: Shutterstock

5. Akupunktura

Akupunktura je v tradiční čínské medicíně praktikována již dlouho. Zahrnuje vpichování tenkých jehel do konkrétních bodů na těle, což může stimulovat uvolňování oxytocinu a povzbudit porod.

6. Akupresura

Akupresura je podobná akupunktuře, ale zahrnuje působení tlaku na určité body na těle prsty nebo rukama. Při správné aplikaci může pomoci uvolnit tělo, snížit stres a potenciálně stimulovat porod.

7. Bylinné přípravky

Některé bylinné přípravky, jako jsou datle, ricinový olej, čaj z malinových listů, pupalkový olej, ananas a papája, mají údajně vlastnosti vyvolávat děložní stahy a připravit ústí dělohy k otevření.

Existuje také stripování membrány, známé také jako membránové zametání, k vyvolání končetiny. Jde o lékařský zákrok, při kterém lékařský odborník prstem mírně oddělí plodové obaly od děložního čípku, vysvětluje doktor Patel. To může uvolňovat prostaglandiny a někdy způsobit kontrakce.

Vyvolání porodu je bezpečné, ale informujte svého lékaře, abyste předešli případným komplikacím.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *