September 30, 2023

Jak chytře zacházet s hrubými lidmi: 5 tipů

Představte si toto: jdete po ulici, staráte se o své věci, aniž byste se starali o svět, když do vás najednou někdo vrazí a zažijete to nejhrubší setkání! No, v každodenním životě potkáváme všechny druhy lidí a ne každý je zdvořilý. I když se lidé nesnaží být hrubí záměrně (jak bychom si rádi mysleli), někdy mohou být hrubí, aniž by si to uvědomovali. Ať už k vám mají v úmyslu být hrubí nebo ne, je důležité vědět, jak jednat s hrubými lidmi.

Než pochopíte, jak jednat s hrubými lidmi, musíte pochopit, že byste neměli dovolit, aby chování někoho jiného k vám ovlivnilo váš klid. Vždy byste měli cvičit být milí. Podívejme se na některé způsoby, jak se můžete vypořádat s hrubými lidmi, aniž byste se ztratili.

tipy, jak jednat s hrubými lidmi
Tipy, jak jednat s hrubými lidmi. Obrázek poskytl: Shutterstock

Jak jednat s hrubými lidmi?

Pokud vás obtěžují hrubí lidé, zde je návod, jak se s tím vypořádat

1. Zvládejte situaci v klidu

Máte tendenci se rozčilovat, když se k vám někdo chová špatně nebo se vás snaží ponížit, ale neměli byste to dělat pořád. Zkuste zůstat chvíli v klidu a hned se neoplácejte. Pokuste se ovládat situaci ovládáním svých pocitů a zeptejte se jich, proč řekli, co řekli. Někdy se lidé mohou z nějakého důvodu rozčílit a nemyslet vážně, co vám řekli. Vždy pochopte záměr druhé osoby místo toho, abyste reagovali impulzivně.

2. Stanovte si hranice

Máte hrubého šéfa nebo hrubé lidi, kteří se k vám chovají špatně? Odejděte místo toho, abyste se bránili. Zamyslete se na chvíli a pokuste se problém vyřešit tím, že si s nimi promluvíte soukromě. Hrubé řešení situace není řešením, protože by mohlo situaci zhoršit. Pokud mluvení nepřichází v úvahu, snažte se omezit konverzaci na osobu, kterou považujete za neslušnou, a vyhněte se s ní sdílet své osobní záležitosti. Někteří lidé mají tendenci využívat toho, že o vás něco vědí.

3. Nevědomost je blaženost

Někdy to nejlepší, co můžete udělat, abyste se dostali ze situace a stresu z jednání s hrubým člověkem, je praktikovat abstinenci. Snažte se vyhnout sezení v jejich blízkosti nebo jíst s nimi. Také hrubí lidé mají tendenci vám dokazovat, že se mýlíte, a proto se s nimi možná nebudete moci domluvit. Důvody pro hrubost mohou být žárlivost, problém duševního zdraví nebo pokorné chování. Snažte se udržovat si odstup a co nejvíce se vyhýbat kontaktu.

4. Promluvte si

Někdy musíte oslovit slona v místnosti, protože to lidé prostě nechápou! Zde však hodně záleží na vašem přístupu. Zkuste si to v klidu probrat s osobou, která je na vás hrubá. Identifikujte problém a vyřešte jej, abyste věděli, jak moc se vás týká a zda stojí za to o něm mluvit. Konverzace vám také pomůže pochopit, co od vás ten druhý očekává. Konverzace vám může pomoci problém vyřešit.

Jak jednat s hrubými lidmi
Konverzace vám může pomoci vypořádat se s hrubými lidmi. Obrázek poskytl: Shutterstock

5. Nenechte se uchvátit jejich hrubostí

Bez ohledu na to, jak špatně se člověk chová, nikdy byste neměli dovolit, aby to ovlivnilo váš profesní nebo osobní život. Vždy byste se měli snažit vydat ze sebe to nejlepší. Nedovolte, aby vás jejich slova jakkoli demoralizovala. Zaměřte se více na svou práci, abyste podávali co nejlepší výkon. Pokud nejste schopni podávat nejlepší výkon a mluvení nepomáhá, dostat se ze situace je pro vás tou nejlepší cestou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *