October 1, 2023

HIFU ošetření pro zpevnění pokožky: nejčastější mýty

High Intensity Focused Ultrasound (HIFU) je neinvazivní léčebná terapie, která dodává zaostřené ultrazvukové vlny na kůži, což vede k vytvoření cílených mikrokoagulačních oblastí. To způsobuje remodelaci kolagenu vedoucí ke zpevnění pokožky. Přestože je tato technologie velkým příslibem, existuje několik mýtů a mylných představ o tomto postupu. Je čas vyvrátit tyto mýty a pochopit skutečný potenciál léčby HIFU.

Mýty o léčbě HIFU

Mýtus 1: HIFU je pouze pro kosmetické účely

Skutečnost: Přestože se tato technologie stala populárnější pro kosmetické účely díky své schopnosti omlazovat a napínat pokožku, má širší využití, které přesahuje estetiku. HIFU se úspěšně používá k léčbě mnoha patologických stavů, jako jsou děložní fibroidy, nádory jater, rakovina prostaty a kostní metastázy. Navíc nabízí neinvazivní alternativu k radiační terapii nebo tradiční chirurgii.

HIFU ošetření obličeje
HIFU ošetření obličeje je více než jen kosmetické ošetření. Obrázek s laskavým svolením: Adobe Stock

Mýtus 2: Při léčbě HIFU jsou viditelné okamžité výsledky

Přestože je HIFU efektivní a nabízí dobré výsledky, je nezbytné být realistický ohledně očekávání. U někoho se výsledky mohou dostavit dříve, u jiného může chvíli trvat, než bude vidět. Tělo potřebuje čas na reakci, stimulaci tvorby kolagenu a zahájení přirozeného hojení. V průběhu týdnů či měsíců lze očekávat postupné zlepšení.

Mýtus 3: Léčba HIFU způsobuje bolest

Fakt: Toto je zdaleka jeden z největších mýtů. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není HIFU bolestivý a dodává soustředěné ultrazvukové vlny hluboko do cílových tkání, aniž by pacientovi způsoboval větší nepohodlí. A zatímco někteří mohou během léčby HIFU pociťovat mírné pocity, je obecně dobře snášen bez nutnosti anestezie nebo sedace.

Mýtus 4: HIFU je nový a neověřený koncept

Skutečnost: Přestože je HIFU považován za nový koncept, ve skutečnosti tomu tak není a v posledních dvou desetiletích prošel rozsáhlým výzkumem a vývojem. Počátkem 90. let 20. století došlo k první léčbě HIFU a od té doby řada studií a klinických studií potvrdila bezpečnost a účinnost tohoto postupu v různých lékařských aplikacích.

Mýtus 5: HIFU je riziková léčba se závažnými vedlejšími účinky

Ve srovnání s invazivními chirurgickými výkony je HIFU bezpečnou alternativou. Vzhledem k tomu, že jde o neinvazivní techniku, HIFU navíc eliminuje rizika spojená s otevřenou operací, jako je krvácení, infekce a prodloužená doba rekonvalescence. Kromě toho jsou vedlejší účinky HIFU v léčbě proti stárnutí mírné. Nežádoucí účinky zahrnují především otok, zarudnutí nebo necitlivost ošetřované oblasti, která obvykle sama odezní během několika dnů.

HIFU ošetření pleti
Znát vedlejší účinky léčby HIFU. Obrázek poskytl: Shutterstock

Mýtus 6: HIFU potřebuje pouze jedno sezení

Skutečnost: Počet léčebných sezení HIFU požadovaných pro jednotlivce určují léčený stav a individuální faktory pacienta. Zatímco někteří pacienti mohou dosáhnout požadovaných výsledků pouze během jednoho sezení, jiní mohou k dosažení optimálních výsledků potřebovat více než jedno sezení. V závislosti na konkrétních potřebách každého pacienta stanoví ošetřující lékař vhodný léčebný plán.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots

Stručně řečeno, HIFU je revoluční terapie s mnoha aplikacemi v lékařské oblasti. Rozptýlení mylných představ o léčbě je zásadní pro zajištění toho, aby jednotlivci byli dobře informováni o jejích potenciálních přínosech.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *