September 29, 2023
Jak

domácí proteinový prášek pro hubnutí a nabírání svalů

Přidáváte proteinový prášek jako doplněk stravy, abyste zůstali fit? Nejsi sám. Protože se lidé více zajímají o své zdraví, trh zaznamenal výrazný nárůst prodeje proteinových prášků. Jdete do posilovny a první věc, kterou váš trenér navrhne, je přidat do svého jídelníčku dobrý proteinový prášek. I když mohou být zdravé, mohou být těžké pro vaši kapsu. Co kdybychom vám řekli, že si proteinový prášek můžete vyrobit doma?

Existuje mnoho potravin s vysokým obsahem bílkovin a nemusíte vždy užívat doplněk stravy, který je pro vás ten pravý. I když chcete pokrýt své denní potřeby nebo potřebujete více bílkovin pro obnovu svalů, můžete si proteinový prášek vyrobit doma.

Jak si vyrobit proteinový prášek doma
Vyrobte si proteinový prášek doma. Obrázek s laskavým svolením: Adobe Stock

Proteinový prášek může být nebezpečný

Pro ty, kteří to nevědí, jsou bílkoviny základní mikroživinou, která hraje důležitou roli v růstu, opravě a údržbě tělesných tkání. Proteinový prášek je doplněk stravy vyrobený z různých zdrojů bílkovin, jako je mléčná voda, kasein, rostlinné zdroje, jako jsou sójové boby, hrách, rýže nebo konopí a mnoho dalších podobných potravin. Obecně ho používají lidé, kteří chtějí do svého jídelníčku přidat více bílkovin. Obecně se lidem doporučuje vzít jednu až dvě nebo více odměrek proteinového prášku v závislosti na jejich potřebách.

Přestože účelem proteinových prášků je poskytnout vašemu tělu dostatek živin, někdy mohou vyvolat určité vedlejší účinky. Podle Harvard Medical School mohou proteinové prášky obsahovat přidaný cukr, kalorie nebo dokonce toxické chemikálie, které mohou být nebezpečné pro vaše zdraví. S odvoláním na zprávu výzkumníci z Harvardu také zjistili, že některé proteinové prášky obsahují kontaminanty spojené s rakovinou a dalšími zdravotními problémy.

Pokud jsou doplňky proteinového prášku tak nezdravé, proč si nevyrobit doma jeden, který je nejen zdravý, ale i netoxický? Přejděte dolů a zjistěte, jak si jej můžete vytvořit sami.

Jak si vyrobit proteinový prášek doma?

Ingredience:

  • 1 šálek ovesných vloček
  • Mandle
  • Půl šálku dýňových nebo slunečnicových semínek
  • 1/2 šálku sušených luštěnin, jako je čočka, chana dal
  • Půl šálku sušených kokosových kousků
  • 1/4 šálku chia semínek nebo lněných semínek
  • 1-2 lžíce kakaového prášku
  • Skořice podle chuti
  • Sladidlo (med nebo javorový sirup) podle chuti
vyrobit si proteinový prášek doma
Vyrobte si svůj vlastní proteinový prášek doma s těmito tipy. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Metoda:

1. Nejprve předehřejte troubu na 350 °F (175 °C). Na plech dejte nakrouhaný oves, sušené ovoce a sušené luštěniny. Opékejte je v troubě asi 10 až 15 minut, nebo dokud nebudou lehce zlatavé a voňavé. Neměly by se připálit a příliš zhnědnout.
2. Nechte směs vychladnout a vložte vše do mixéru spolu se sušenými kokosovými lupínky, chia nebo lněnými semínky nebo čímkoli, co používáte.
3. Nenechávejte velké hrudky a v případě potřeby směs přeceďte. A váš domácí proteinový prášek je hotový.
4. Přeneste do vzduchotěsné nádoby a uložte na chladném a suchém místě.
5. Tento domácí proteinový prášek můžete použít do smoothies, koktejlů, jogurtů, ovesných vloček nebo dokonce do receptů, které vyžadují proteinový prášek.
6. Vezměte prosím na vědomí, že textura nebo chuť tohoto domácího prášku se může mírně lišit od produktu dostupného na trhu.

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBIT NYNÍ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *