September 30, 2023

Cvičení na břicho pro dospělé: Jak zpevnit břišní svaly

Věděli jste, že kromě vašeho chronologického věku existuje ještě „věk fitness“? Na rozdíl od chronologického věku můžete změnit svůj fyzický věk pouze jednou věcí: cvičením. A totéž platí pro vaše břišní svaly. I když neexistuje žádný jistý způsob, jak být věčně mladý, rozhodně můžete udělat maximum pro to, abyste své tělo udrželi ve formě. Hlavní věcí je cítit se mladší tím, že se o sebe budete starat. Dnes začněme tónováním břišních svalů! Renomovaná fitness trenérka Yasmin Karachiwala nedávno použila svůj účet na sociálních sítích, aby sdílela cvičení břicha pro dospělé, aby zpevnila jejich základní svaly.

Tónování břišních svalů není jen o tom, jak vypadáte, vaše břišní svaly hrají větší roli při udržování vašeho celkového zdraví. Z dlouhodobého hlediska vám silné jádro pomůže vyhnout se zátěži nebo zranění, jak stárnete. Jedním z nejlepších způsobů, jak získat super silné jádro, je cvičení na břicho. A tyto pohyby Pilates sdílené trenérem celebrit mohou být právě to, co potřebujete.

5 cviků na břicho proti stárnutí pro dospělé

Klíčem k udržení těla v kondici je přijmout svůj věk a budovat na něm sílu. Zde je několik cviků na břišní svaly, které byste měli přidat do své fitness rutiny: Zde je 5 cviků na břišní svaly Pilates:

1. Protažení jedné nohy

Lehněte si na podložku s pokrčenými koleny a chodidly na podlaze. Položte ruce za hlavu a jemně ji podepřete konečky prstů. Zvedněte hlavu, krk a ramena z podložky a zapojte svaly jádra. Přibližte si kolena k hrudi a nyní natáhněte jednu rovnou nohu, obě ruce položte na opačnou holeň. Při tom držte vnitřní ruku u kolena a vnější ruku u kotníku. Opakujte na druhou stranu. Proveďte alespoň 6-8 opakování tohoto cviku na každou stranu, abyste z něj vytěžili maximum.

2. Protažení obou nohou

Lehněte si na podložku s pokrčenými koleny a chodidly na podlaze. Zvedněte krk a ramena z podložky a podepřete si hlavu rukama. Zvedněte obě nohy z podložky a pokrčte kolena směrem k hrudníku. Při zvedání nohou natáhněte obě paže dozadu podél hlavy. Zhluboka se nadechněte a natáhněte ruce a nohy od trupu. S výdechem zvedněte ruce nad hlavu. Proveďte 6 až 8 opakování tohoto cvičení.

Přečtěte si také: Chcete si zpevnit břišní svaly? Důvěřujte těmto cvikům v sedě, abyste svou práci zvládli

3. Single Straight Leg Stretch

Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a chodidly na podlaze. Mírně zvedněte hlavu, krk a ramena z podložky. Natáhněte levou nohu přímo ke stropu tak, abyste mezi nohou a podlahou udržovali úhel 90 stupňů. Když zvednete levou nohu, natáhněte pravou ruku k levému kotníku. Druhá paže zůstane po vašem boku. Stále střídejte nohy. Měli byste udělat 6-8 opakování tohoto cvičení.

4. Double Straight Leg Stretch

Lehněte si na podložku, spodní část zad přitisknutá k podložce, hlavu, krk a ramena z podlahy. Položte ruce za hlavu, abyste ji podepřeli. Udržujte nohy rovně a u sebe a udržujte s podlahou úhel 90 stupňů. Nadechněte se a zvedněte nohy ke stropu, držte nohy rovně a zapojte jádro. Nyní s výdechem spusťte nohy směrem k podložce. Proveďte alespoň 6 až 8 opakování tohoto cvičení. Postupně můžete počet opakování zvyšovat.

Přečtěte si také: 5 důvodů, proč musíte denně zvedat nohy

břišní cviky
Dvojité rovné protažení nohou vám může pomoci zhubnout břišní tuk. Obrázek poskytl: Shutterstock

5. Křížem krážem

Lehněte si na záda s pokrčenými koleny, chodidly na podlaze a rukama si jemně podpírejte hlavu. Mírně zvedněte hlavu a ramena z podložky a přitom udržujte jádro zapojené. Zvedněte obě nohy z podlahy a vytvořte pozici stolu s koleny v úhlu 90 stupňů. Nyní otočte trup doprava, přiveďte pravé rameno k levému kolenu a natáhněte pravou nohu, zatímco se přes ně převalujete. S výdechem vyměňte strany, otočte se doleva, přitáhněte levé rameno k pravému kolenu a natáhněte levou nohu rovně. Nezapomeňte zapojit své srdce. Proveďte 6-8 opakování na každou stranu, abyste dokončili jednu sadu.

Můžete udělat 3 série každého z těchto cviků, abyste ze svého tréninku vytěžili maximum. To znamená, že jeďte vlakem, abyste se dostali do formy, aniž byste se museli starat o svůj věk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *