September 30, 2023

COVID nová varianta BA.2.86 nebezpečnější než Eris

Přestože pandemie již není hrozbou, nezdá se, že by se Covid-19 zpomalil. Neustále se vyvíjející mikroskopický padouch je v mnoha zemích znovu uveden do provozu jako nová varianta s názvem BA.2.86. Případy této varianty přibyly ve Spojeném království, Číně, Izraeli, Dánsku a Spojených státech. Světová zdravotnická organizace (WHO) označila variantu Covid-19 jako „varianta sledování“ kvůli mnoha mutacím, které nese. To znamená, že globální zdravotnický úřad tuto variantu bedlivě sleduje a v případě dostatečného množství důkazů ji povýší na „variantu vzbuzující obavy“. Dopad této varianty zatím zůstává nejasný.

BA.2.86: Zjištěna nová varianta Covid-19

Po Eris, která se rozšířila do Velké Británie, ovládla svět nová varianta Covid-19 BA.2.86. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Spojených států (CDC) jde o novou subvariantu omikronové varianty SARS-CoV-2, která způsobuje onemocnění koronavirem. Poprvé byl identifikován v roce 2022 v Dánsku, poté byl nalezen v několika zemích. Podle globálních zdravotnických úřadů má tato subvarianta několik mutací.

varianta covid
Vše o nové variantě Covid BA.2.68. Obrázek s laskavým svolením: Adobe Stock

Dr. Charu Dutt Arora, specialista na infekční onemocnění, lékař poradce, AmeriHealth, Asian Hospital, Faridabad, říká: „Došlo k masivní změně v antigenních a hrotových strukturách této varianty, která může zvýšit afinitu k ACE2 receptorům a uniknout imunitě. »

Je nová varianta Covid nebezpečnější BA.2.86 než Eris?

Dr Tribhuvan Gulati, hlavní konzultant pro diabetes, obezitu a interní lékařství v nemocnici CK Birla v Dillí, říká, že je příliš brzy na to říci, zda je varianta nakažlivější nebo nebezpečnější než varianta Eris, protože případy, které se vyskytly, stále nejsou. . natolik, že se k tomu můžeme vyjádřit. Zjištěné případy navíc nejsou příliš závažné a nevykazují žádné známky nákazy nebo nebezpečí.

Jaké jsou příznaky nové varianty Covid BA.2.86?

Stejně jako ostatní varianty Covid-19 jsou příznaky této varianty podobné jako u chřipky. Buďte proto ostražití, pokud zaznamenáte některý z následujících příznaků:

 • Studený
 • Horečka
 • Kašel
 • Dušnost
 • Letargie
 • Myalgie
 • Bolest hlavy
 • Ztráta chuti a čichu
 • Bolest krku
 • Ztráta chuti k jídlu

Nová varianta COVID: je hrozbou pro Indii?

Indie během tří let bojovala s několika variantami, další varianta by měla být důvodem k obavám, říkají odborníci. To však neznamená, že byste měli polevit ve své ostražitosti. Odborníci říkají, že byste měli přijmout náležitá opatření a nechat se očkovat, pokud jste tak ještě neučinili, abyste se ochránili před možnými variantami COVID, které by vás mohly postihnout.

Dr Gulati říká, že nová varianta může představovat velkou hrozbu pro Indii v případě mezinárodního cestování, aniž by přijala náležitá opatření k omezení nárůstu Covidu. Zvýšení počtu případů může způsobit i cestování.

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBIT NYNÍ

Přestože vždy existuje riziko nákazy, doktor Dutt poukazuje na to, že Indie za poslední tři roky zaznamenala několik vln a my provádíme hromadnou očkovací kampaň. Takže to nemusíme považovat za hrozbu nebo paniku. Co musíme udělat, je pokračovat v dodržování vhodného chování tváří v tvář COVID, udržovat zranitelné skupiny obyvatel v bezpečí a přijímat okamžitá upozornění, pokud tak již neučinili. To pomůže minimalizovat hospitalizace a závažnost infekcí.

Varianta Covid 19 BA.2.86
Je nová varianta Covid BA.2.86 hrozbou pro Indii? Obrázek s laskavým svolením:, Shutterstock

Jak se chránit před novou variantou Covid BA.2.86?

CDC, USA a mnoho evropských zemí nedoporučuje zbytečné testování, protože říkají, že nová varianta nepředstavuje hrozbu. Přestože lékaři po celém světě doporučují lidem, aby se vyhýbali zbytečnému testování, existují kroky, které můžete podniknout, abyste se uchovali v bezpečí. Zde jsou některá opatření, která vám mohou pomoci ochránit se před novou variantou Covid B.2.86 navrženou odborníky:

 • Vyhněte se zbytečnému mezinárodnímu cestování, protože vás to může vystavit této variantě.
 • Při cestování, zejména na letišti a během letu, noste masku.
 • Masku sundávejte pouze při jídle nebo pití, jinak si masku vždy ponechejte nasazenou.
 • Pokud zaznamenáte příznaky podobné chřipce, navštivte lékaře a vyhledejte okamžitou léčbu.
 • Jezte zdravou stravu a denně cvičte, abyste podpořili svůj imunitní systém.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *