Chcete ploché břicho? 4 cviky na břicho a tipy, jak je dělat správně

By | August 29, 2023

Kdo by nechtěl vyrýsované břicho a tvarovaný pas? Hledání dokonalého bránice je nekonečný boj, po kterém většina z nás touží. Pokud se na všechny lidi s břichem díváte závistivýma očima, je na čase, abyste je měli také. Musíte kombinovat cvičení a správnou výživu, ale především ukázat odhodlání, disciplínu a vědět, jak mít ploché břicho správným způsobem. Začněme tedy cestu k vytvarování pasu!

Tanvi Parikh, certifikovaná fitness trenérka a výživová trenérka, nedávno na svém Instagramu sdílela 4 nejlepší cviky na tvarování pasu a jak to dělat správně.

Trénink břicha: 4 cviky pro ploché břicho

Ať už jste začátečník nebo fitness nadšenec, tato cvičení jsou ideální pro vás, pokud chcete mít definovaný pas.

1. Horolezec

Začněte v pozici push-up s rukama na šířku ramen. Přitáhněte pravé koleno k hrudníku, pak rychle vyměňte nohy, natáhněte pravou nohu dozadu a přitáhněte levé koleno k hrudi. Při cvičení střídejte nohy, udržujte jádro zapojené a boky stabilní.

Přečtěte si také: 4 sady po 100 lezcích denně jsou to, co potřebujete, abyste získali ploché břicho za měsíc

Horolezci vám mohou pomoci zbavit se břišního tuku. Obrázek poskytl: Shutterstock

2. Vysoké doteky prstů

Dostaňte se do pozice na prkně, ruce položte přímo pod ramena. Nyní zvedněte pravou nohu a natáhněte levou ruku, abyste se dotkli pravých prstů. Vraťte se do výchozí pozice a opakujte na druhou stranu. Udržujte své jádro zapojené, boky stabilní a udržujte si dobrou formu.

3. Reverzní crunches

Lehněte si na podložku, nohy pokrčte, chodidla na podlaze, ruce pod hýždě nebo po stranách. Zvedněte nohy, přiveďte kolena k hrudníku, pak skrčte boky z podlahy a zvedněte spodní část zad a boky. Pomalu se vraťte dolů a opakujte.

4. Doteky hýžďového hřbetu

Začněte tím, že si lehnete na podložku. Pokrčte kolena s chodidly na podlaze. Nyní vytvořte pozici mostu s boky nad zemí. Nyní natáhněte pravou nohu nahoru a dotkněte se pravou rukou levého palce nohy. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte na opačnou stranu. Opakujte a střídejte. Nezapomeňte zapojit své jádro a hýžďové svaly.

Zdravotní trenér doporučuje provádět každé cvičení 40 sekund a mezi sériemi si dát 20 sekund pauzu.

Přestaňte věřit těmto mýtům o cvičení břicha

Ať už děláte tento cvik na břicho, abyste spalovali břišní tuk a získali vytvarované břicho, nebo jiný, musíte tyto věci bezpodmínečně dodržovat.

1. Trénink břicha funguje pouze tehdy, když ho děláte ráno

Myslíte si, že vysněné tělo si vybudujete pouze ranním cvičením? I když je dobré trénovat ráno, nemusí to nutně znamenat, že cvičení kdykoli jindy nepřinese výsledky. Klíčem není načasování, ale důslednost. Cvičení alespoň 3 nebo 4 dny v týdnu vám může pomoci dosáhnout vašich fitness cílů.

Přečtěte si také: 8 fitness chyb, kterým by se ženy nad 40 let měly vyvarovat, aby se prodloužila dlouhověkost

2. Dělat více opakování je důležitější než dobrá forma.

Ano, je důležité dělat stanovený počet opakování a sérií, abyste dosáhli svých fitness cílů. Nejde však o počet opakování, které uděláte, ale o kvalitu vaší formy. “Pomalé, kontrolované pohyby, které se zaměřují na spojení svalů a mysli, mohou přinést lepší výsledky než bezmyšlenkovité urychlování vaší rutiny,” píše Parikh.

kolo drtí pro tuk na břiše
Při cvičení břicha dbejte na formu! Obrázek poskytl: Shutterstock

3. Cvičení samo o sobě vám pomůže dosáhnout vašich fitness cílů

Ne. Jen cvičení nepomůže. Určitě jste už tisíckrát slyšeli, že nejlepší způsob, jak dosáhnout svých fitness cílů, je spojit zdravé stravování s fyzickou aktivitou. Pokud chcete silné, definované břišní svaly, musíte jíst stravu s vysokým obsahem bílkovin, vlákniny a zdravých tuků.

S ohledem na tyto věci a důsledností můžete dosáhnout svých fitness cílů. Tak na co čekáš? Pohni se!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *