Neexistuje žádná jiná forma výživy, která je pro novorozence zdravější než mateřské mléko. Mnoho žen se ale může po návratu do práce po mateřské ocitnout před dilematem, jak pokračovat v cestě kojení. Dodržování některých tipů ohledně kojení pro pracující ženy jim může pomoci zmírnit jejich trápení.
Světová zdravotnická organizace doporučuje, aby byl novorozenec prvních šest měsíců života výhradně kojen, poté by mělo pokračovat kojení a přikrmování až do věku 2 let. To, že máte 6 měsíců mateřské dovolené, neznamená, že budete muset dítě odstavit od mateřského mléka a zavést umělé mléko hned po příchodu do práce. Matky mohou pokračovat v kojení mláďat, jak dlouho chtějí.
Je kojení prospěšné i po 6 měsících?
Ano, je vhodné pokračovat v kojení i po 6 měsících, pokud je to možné, vzhledem k následujícím výhodám:
* Konzumace mateřského mléka chrání dítě před infekcemi a nemocemi (cukrovka, astma, obezita, záněty uší atd.) a tím také snižuje náklady na hospitalizaci.
* Poskytuje miminku přesně to, co potřebuje k růstu a prospívání. Časem se vyvíjí, aby sledoval měnící se potřeby dítěte, zejména tím, že ho udržuje hydratované.
* Mateřské mléko snadno udržuje pouto mezi matkou a dítětem. Dokonce pomáhá matkám zůstat v těsném kontaktu se svými dětmi i po návratu do práce.
* To pomáhá matkám najít rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem a být v práci místo toho, aby si vzaly volno na péči o nemocné dítě.
Všechny matky se během pracovní doby obávají reakce svého dítěte na odloučení. To je důvod, proč pokračující kojení a odsávání udržuje jejich obavy na uzdě a zabraňuje depresím.

Tipy na kojení pro pracující ženy
„Jak mám kojit po návratu do práce? » „Jak si mohu usnadnit návrat do práce po mateřské dovolené? » Pokud si tyto otázky koušete nehty, zde je několik tipů na kojení, které vám usnadní návrat do práce.
1. Poraďte se s odborníkem
Je důležité, aby se kromě prenatálního poradenství ohledně kojení matky několik dní před zahájením porodu poradily s laktační poradkyní, aby pochopily, jak začít zavádět příkrmy a pokračovat v kojení.
Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.
PŘIZPŮSOBTE SE TEĎ
2. Zkontrolujte flexibilitu
Zkontrolujte svou možnost opětovného připojení a zkuste si vybrat možnosti, jako je práce z domova, pokud jsou k dispozici, nebo se podívejte, zda si nechcete prodloužit mateřskou dovolenou pomocí jiných dovolených.
3. Vyhledejte pomoc
Požádejte pečovatele nebo podporu rodiny, aby se zaměřili na dítě. Podpora by měla působit důvěryhodně a důvěrně, jako by jim vaši přátelé dali doporučení nebo požádali o jejich služby. Ujistěte se, že poskytovatel zdravotní péče podporuje vaše rozhodnutí pokračovat v kojení a dává dítěti mléko, které jste odsáli. Mít poskytovatele podpůrné péče také posiluje vaši důvěru a pomáhá vám udržovat přísun mléka. Mnoho organizací navíc nabízí centra denní péče, takže se můžete také rozhodnout vzít své dítě a pečovatele s sebou.
4. Investujte do podpůrných nástrojů
To je jeden z moderních tipů na kojení pro pracující ženy. Kupte si dobrou odsávačku mateřského mléka nebo si ji půjčte a odstříkejte si mléko před odchodem do práce, během pracovní doby a večer před spaním. Použijte správnou velikost příruby a nastavení v pumpě, aby nedošlo k poškození prsní tkáně.
Přečtěte si také: Nejlepší elektrické odsávačky mateřského mléka pro super maminky na cestách
5. Naučte se skladovat mateřské mléko
Odsáté mléko lze skladovat v sáčcích na skladování mléka nebo ve sterilizovaných ocelových či skleněných nádobách. Označte datum. Při pokojové teplotě 26 stupňů Celsia lze mléko uchovávat 4 hodiny, zatímco v chladničce (4 stupně Celsia) lze uchovávat až 24 hodin. Pokud jej zmrazíte na -18 stupňů Celsia, lze jej skladovat až 6 měsíců.

6. Vědět, jak používat skladované mateřské mléko
Vždy nejprve použijte skladované mléko a před použitím jej rozmrazte. Rozmrazené mléko použijte do jedné hodiny po rozmrazení a rozmrazené mléko znovu nezmrazujte. Toto mléko můžete použít v různých recepturách doplňkové stravy pro novorozence.
7. Praxe pomůže
Vyzkoušejte to týden, než se do práce skutečně připojíte. Před odchodem na úřad odsajte mléko, aby se v odsávačce dostalo pořádné množství, a potom dítě nakojte, protože dostane pozdě mléko a bude syté na dlouhou dobu.
8. Spojte se s ostatními matkami
Připojte se ke skupinám na podporu kojení a spojte se s dalšími podobně smýšlejícími matkami, abyste zvýšili morálku a měli zdravé diskuse a výměnu nápadů.
9. Pokračujte v nočním krmení
Ujistěte se, že pokračujete v nočním krmení, i když jste vy a dítě v polospánku, abyste mohli pokračovat ve spojení s vaším malým.
Jak se vypořádat s úniky prsou v práci?
To může být pro mnoho čerstvých matek znepokojivé. Ale není to nic, co bychom nezvládli. Tyto tipy vám usnadní život, pokud se v práci obáváte úniku prsou:
* Než se k vám připojíte, informujte svou organizaci o prostorových požadavcích pro odsávání mléka nebo kojení novorozence.
* K léčbě netěsných prsou můžete nosit prsní vložky a často je měnit.
*Také nošení tmavého oblečení a ponechání si dalšího páru košile vám pomůže vypořádat se s netěsnostmi.
S těmito tipy na kojení pro pracující ženy je možné porazit blues a vrátit se do práce a přitom pokračovat v krmení svého malého. Nejlepší by bylo kontaktovat odborníka na kojení, který zodpoví všechny vaše otázky.