September 30, 2023

9 nejlepších potravin bohatých na zinek pro růst vlasů

Zinek je jako minerál často přehlížen, ale pro plnější a objemnější vlasy je nezbytný. Tento stopový prvek podporuje růst vlasů a bojuje proti vypadávání vlasů posilováním vlasových folikulů. Pomáhá také regulovat tvorbu kožního mazu na pokožce hlavy, čímž snižuje tvorbu lupů a podporuje zdravé prostředí pro růst vlasů. Tyto důvody vás přesvědčí, abyste do svého každodenního jídelníčku přidali přiměřené množství zinku. Chcete-li znát nejlepší potraviny bohaté na zinek pro růst vlasů, čtěte dále.

Potraviny bohaté na zinek pro růst vlasů

Zde je 9 nejlepších potravin bohatých na zinek pro podporu růstu vlasů a kontrolu vypadávání vlasů:

1. Ústřice

Ústřice jsou bohaté na zinek, vitamín nezbytný pro růst vlasů a kontrolu vypadávání vlasů. Zinek reguluje tvorbu kožního mazu, což v konečném důsledku chrání pokožku hlavy a vlasy tím, že je udržuje hydratované. Zabraňuje také vysoušení a lámání pokožky hlavy. Ústřice jsou bohaté na vápník, železo a omega-3 mastné kyseliny, které jsou všechny prospěšné pro růst vlasů.

2. Špenát

„Špenát, listová zelená zelenina, obsahuje zinek a další základní minerály, jako je železo, vitamíny A a C, folát atd., které podporují růst vlasů,“ říká Dr. Rinky Kapoor. Zinek pomáhá udržovat vlasové proteiny, díky čemuž jsou silné a odolné vůči poškození. Na druhou stranu vysoký obsah železa zajišťuje, že vaše vlasové folikuly dostávají dostatek kyslíku, čímž stimuluje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání.

potraviny bohaté na zinek
Špenát je také dobrý pro zdraví trávení. Obrázek se svolením: Adobe Stock

3. Dýňová semínka

Existuje mnoho semen, která jsou prospěšná pro růst vlasů. Dýňová semínka jsou nejlepší ze všech a jsou výborným zdrojem zinku. Zinek obsažený v dýňových semínkách je nezbytný pro produkci keratinu, proteinu, který slouží jako základ vašich vlasových pramenů. Navíc antioxidanty, vitamín E a protizánětlivé vlastnosti obsažené v dýňových semínkách mohou pomoci zabránit lámání vlasů a podpořit růst vlasů.

4. Čočky

Čočka bohatá na kyselinu listovou je také vynikajícím rostlinným zdrojem zinku a bílkovin. Ve skutečnosti jsou také bohaté na biotin, železo, vitamín C a hořčík. Všechny tyto živiny pomáhají vyživovat pokožku hlavy a podporují produkci kolagenu. Celkově čočka podporuje zdravý růst vlasů.

5. Jogurt

Nejen, že je jogurt bohatý na probiotika, ale je také bohatý na zinek, který podporuje zdraví vlasů. Díky tomu přispívá k opravě a regeneraci vlasových tkání. Kromě toho probiotika v jogurtu pomáhají udržovat zdravá střeva, což je nezbytné pro vstřebávání živin, včetně vstřebávání zinku. Jogurt je také bohatý na biotin, který pomáhá předcházet vypadávání vlasů.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots
tvaroh na vlasy
Tvaroh je dobrý jak na vlasy, tak na žaludek! Obrázek poskytl: Shutterstock

6. Ořechy

Různé ořechy, jako jsou mandle a kešu, obsahují zinek a zdravé tuky. Zinek obsažený ve vlašských ořechách pomáhá s růstem a opravou vlasových buněk, udržuje vlasy živé a plnější. Vzhledem k tomu, že ořechy jsou skvělým zdrojem bílkovin, pomáhají stimulovat růst vlasů, obnovují pružnost a činí je plnější a plnější.

7. Vejce

Stejně jako ořechy jsou vejce elektrárnou bílkovinných živin. A málokdo to ví, ale vejce jsou bohatá na zinek a biotin, typ vitaminu B, který hraje zásadní roli při udržování zdraví vašich vlasových folikulů a prevenci vypadávání vlasů. Začlenění vajec do vašeho jídelníčku nejen vyživuje vaše vlasy, ale také stimuluje krevní oběh ve vlasové pokožce, čímž zajišťuje, že vaše vlasové folikuly dostanou živiny, které potřebují k prospívání.

8. Hořká čokoláda

Minerály jako železo, zinek a měď jsou přítomny v hořké čokoládě a je známo, že zlepšují průtok krve do pokožky hlavy, čímž stimulují rychlejší růst vlasů. Tyto minerály také hrají zásadní roli při udržování hustých a lesklých vlasů. Také se věří, že hořká čokoláda je plná antioxidantů, které mohou bojovat s volnými radikály a udržovat vaši imunitu silnou.

čokoláda na vlasy
Čokoláda má pozitivní účinky na vaše vlasy, Obrázek s laskavým svolením: Adobe Stock

9. Cizrna

Cizrna je bohatá na bílkoviny a může pomoci snížit vypadávání vlasů. Navíc zinek a mangan, které obsahují, pomáhají posilovat a podporovat růst vlasů. Cizrna je také bohatá na vitamín A, který je spojován se sníženým rizikem lupů a suchosti.

Začlenění těchto potravin do vaší stravy může pomoci zajistit, že budete mít dostatek zinku na podporu zdravého růstu vlasů. Nezapomeňte také udržovat vyváženou stravu pro vaše celkové zdraví.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *