6 způsobů, jak okamžitě snížit úzkost

By | August 26, 2023

Naše mysl je přirozeně naprogramována tak, aby nás chránila. Úzkost je jedním z nejčastějších problémů dnešních lidí. Úzkost nastává, když vaše mysl cestuje do budoucnosti a cítí nebezpečnou situaci. Naše mysl upadá do stavu paniky a takto se v našem těle začíná objevovat úzkost. Stala se tak běžnou, že ji lidé bohužel začali normalizovat jako součást svého životního stylu.

Omezuje naši schopnost normálně fungovat a omezuje naši kreativitu. Člověk, který se potýká s neustálou úzkostí, může vidět její dopad ve všech aspektech života, ať už jde o práci, vztahy, osobní život nebo zdraví. Nejste však sami, ani nejste bezmocní. Vše, co musíte udělat, je naučit se ovládat své já a praktikovat některé účinné techniky, které mohou okamžitě snížit úroveň vaší úzkosti, abyste mohli nasměrovat svou energii k lepším věcem.

Společnost Health Shots oslovila Dr. Jyoti Kapoorovou, zakladatelku-ředitelku a hlavní psychiatričku Manasthali Wellness, aby zjistila, jak okamžitě snížit úzkost.

Člověk, který se potýká s útokem, může cítit jeho příznaky ve fyzickém těle. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Jak okamžitě zvládnout úzkost

Kvůli úzkosti se člověk cítí dlouhodobě zadržen. Na veřejných místech se cítíte vystrašení, rozruch nastane, jakmile začnete komunikovat s cizím člověkem, a běžné výzvy se zdají být skličující. Zůstaňte však odhodlaní otestovat své limity a dosáhnout svých cílů navzdory symptomům úzkosti.

Zde je několik technik sdílených naším odborníkem, které vám pomohou vypořádat se s úzkostí během okamžiku.

1. Hluboké dechová cvičení

„Hluboké dýchání je mocná technika, která může rychle zmírnit úzkost tím, že uklidní váš nervový systém. Vyzkoušejte nejbláznivější techniku ​​4-7-8: nadechněte se nosem na 4, zadržte dech na 7 a pomalu vydechujte ústy na 8. Opakujte tuto techniku ​​několikrát, abyste navodili pocit relaxace,“ vysvětluje odborník.

2. Techniky uzemnění

Cvičení uzemnění pomáhají odvést vaši pozornost od úzkostných myšlenek a soustředit se na přítomný okamžik. Můžete vyzkoušet techniku ​​5-4-3-2-1. Tato metoda probíhá následovně:

Vyberte témata, která vás zajímají, a nechte nás personalizovat váš zdroj.

PŘIZPŮSOBIT NYNÍ

• Rozhlédněte se kolem sebe a pojmenujte pět věcí, které vidíte
• Čtyři věci, kterých se můžete dotknout
• Tři věci, které můžete slyšet
• Dvě věci, které můžete cítit
• Něco, co můžete ochutnat.

Toto smyslové zapojení pomáhá přesměrovat vaši pozornost a snížit úzkost.

3. Progresivní svalová relaxace

„Napětí často doprovází úzkost. Progresivní svalová relaxace je technika, která zahrnuje napínání svalů a následné uvolnění různých svalových skupin, aby došlo k relaxaci. Začněte u prstů u nohou a postupujte až k hlavě a před uvolněním se na několik sekund zaměřte na každou svalovou skupinu. Tato metoda snižuje fyzické napětí a psychickou zátěž,“ vysvětluje odborník.

úzkostné problémy
Zde je návod, jak zabránit tomu, aby úzkost ovlivňovala váš život. Obrázek se svolením: Adobe Stock

4. Vizualizace

Vizualizační techniky spočívají v představování si uklidňujícího a pokojného scénáře. Zavřete oči a představte si sami sebe v klidném prostředí, jako je pláž nebo les. Zapojte své smysly tím, že se ve své představivosti umístíte do odlišných pohledů, zvuků a vjemů. Může pomoci odvrátit vaši mysl od úzkostných myšlenek a podpořit pocit klidu.

Čtěte také: Úzkost může ovlivnit váš sexuální život! Znát příznaky a jak s nimi zacházet

5. Zapojte se do všímavosti

Expert říká: „Všímavost je technika, jak se dostat do přítomného okamžiku bez posuzování. Cvičte všímavost tím, že budete pozorovat své myšlenky, pocity a pocity, aniž byste se je snažili změnit. Může pomoci přerušit cyklus úzkostného přemítání a podpořit pocit přijetí a klidu.“

6. Poslouchejte hudbu

Hudba má silný vliv na náladu. Vytvořte si seznam uklidňujících nebo uklidňujících skladeb, na které se můžete obrátit, když máte pocit úzkosti. Zaměřte se na melodie a rytmy, abyste odvrátili svou mysl od úzkostných myšlenek a podpořili relaxaci.
Snížení příznaků úzkosti není snadné, ale můžete se naučit zdokonalovat své dovednosti a reagovat pozitivněji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *