October 1, 2023

6 známek, že váš minulý vztah ovlivňuje váš nový románek

Říká se, že vaše první láska bude vždy zvláštní. Někdy se ale věci nepodaří a vy se od sebe oddělíte. Možná si později v životě najdete jiného partnera, ale někdy může být těžké jít dál. Problémy ve vztahu z minulosti mohou někdy překážet a způsobit problémy ve vašem současném vztahu. Čtěte dále a zjistěte, jaké známky toho, že váš minulý vztah ovlivňuje váš nový vztah.

Vyrovnat se s rozchodem může být těžké. Někteří lidé mohou mít větší potíže s opuštěním vztahu než jiní a mají tendenci kognitivně a emocionálně na něm lpět, poznamenává Mimansa Singh Tanwar, klinická psycholožka, vedoucí programu duševního zdraví na Fortis School z národního programu duševního zdraví Fortis.

naštvaný pár
Minulý vztah může ovlivnit váš současný vztah. Obrázek poskytl: Shutterstock

Tendence neustále přemítat o tom, co k tomu vedlo, proč se to stalo, udělal něco špatně, zda není pro svého partnera dost dobrý, jsou některé z proudů myšlenkových vzorců, které je udržují posedlé minulostí. Takže ten člověk dál víří pocity hněvu, lásky, zklamání, smutku nebo bolesti.

Známky toho, že váš minulý vztah ovlivňuje váš nový

Lidé, kteří mají tendenci definovat sami sebe (nebo svůj smysl pro identitu) více vztahem, jsou ti, kteří mají pocit, že ztratili část sebe sama a je pro ně těžké se vzdát, říká expert. Zde jsou některé varovné signály:

1. Nedostatek důvěry

Špatné zkušenosti v minulém vztahu mohou vést k obavám z podobných událostí v novém vztahu. V důsledku toho může mít daná osoba potíže s důvěrou v nového partnera a vyvozovat negativní závěry o situacích se svou milovanou osobou.

2. Nízké sebevědomí

Nízké sebevědomí nebo nedostatek sebevědomí kvůli nevydařenému vztahu může často vytvářet negativní sebeobraz. Z tohoto důvodu se člověk často potýká s pocity „nejsem sympatický“ nebo „nejsem dost dobrý“. Osoba může buď hledat velké ujištění, nebo se zapojit do konfliktů kvůli malým problémům.

3. Srovnání

Každý partner a každý vztah je jiný. Neschopnost ocenit jedinečnost a porovnat minulý vztah nebo atributy partnera s novým může způsobit potíže s přizpůsobením se v tom novém.

4. Strach z neznámého

Strach z toho, co přinese budoucnost, jaký bude nový partner, zda jsou jejich hodnoty, vlastnosti nebo zájmy kompatibilní či nikoli, může ztěžovat zahájení nového vztahu.

5. Styl přílohy

Lidé, kteří mají tendenci vyvinout si ve svých vztazích silné pouto a hluboké spojení, mohou mít potíže se vzdát. I to může ovlivnit nový vztah.

Nešťastný pár
Neměli byste srovnávat svého současného partnera se svým starým. Obrázek poskytl: Shutterstock

6. Romantické starosti

Někteří lidé se ocitají zaujatí romantickými zážitky z jejich minulého vztahu, které jim mohou bránit v efektivním navázání nového vztahu, říká Tanwar.

Jak se vypořádat s rozpadlým vztahem?

Je důležité mít zdravý přístup ke ztrátě vztahu. I když si uvědomujete emocionální dopad, pochopte, že rozpad vztahu je prostě součástí života. Tento jeden vztah nedefinuje celý váš život ani vás. Existuje mnoho dalších aspektů, které definují to, co vás definuje jako jednotlivce. Máte dovednosti, schopnosti a další vztahy s rodinou a přáteli, na které můžete být hrdí. Jde o to udržet si pozitivní sebevědomí a dívat se na to jako na zkušenost s učením.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *