September 30, 2023

5 víkendových tipů péče o sebe, jak omladit po náročném týdnu

Celý týden spěcháme a žonglujeme s pracovními a rodinnými povinnostmi. Zbývá nám tak málo nebo žádný čas pro sebe. Náročný den může být velmi náročný na naše duševní, fyzické a emocionální zdraví. Pokud jsou vaše všední dny stresující a náročné, je třeba, aby vaše víkendy byly vyplněny časem pro sebepéci, abyste se omladili na další týden. Víkendy jsou ideální čas na to, abyste se o sebe postarali, zvláště pak o svůj oblíbený: odpočinek. Po nekonečném týdnu dodržování termínů a vyřizování pochůzek využijte víkend a zaměřte se na svou pohodu. Dáme vám tedy pár tipů, jak se o sebe o víkendu postarat!

Společnost Health Shots požádala klinickou psycholožku Dr. Kamnu Chhibberovou o několik nápadů na péči o sebe.

No, možná jsi zvíře na večírek, ale jen pro svůj zdravý rozum a odpočinek můžeš tuhle párty zahodit a možná strávit celou noc na dočtení posledních stránek své oblíbené knihy nebo si jen odpočinout pod svou útulnou dekou a jen tak sledovat OTT show nebo film. Dělejte cokoli, ale ujistěte se, že jsou vaše víkendy plné pozitivní energie, která vám pomůže znovu získat zdravou mysl a tělo.

tipy na víkendovou péči o sebe
Od hlavy až k patě, víkendová péče o sebe je vše, co potřebujete! Obrázek se svolením: Adobe Stock

Ptáte se, jak o sebe pečovat? Zde je několik odborných tipů na péči o sebe, abyste zajistili, že vaše víkendy budou plné jen lásky, péče a odpočinku.

1. Odpočívat, odpočívat a odpočívat

Zatímco náročné všední dny a nahromaděné povinnosti nám nenechají dostatek času na odpočinek, víkendy by měly být vyhrazeny, aby vaše tělo mělo čas na relaxaci a omlazení. „Dostatečně odpočívejte,“ radí odborník. Jednou z nejlepších věcí na víkendu je luxus volného času, který nabízí k zdřímnutí. Během spánku se naše tělo uzdravuje a zlepšuje. Cvičené tělo bude vždy v neklidném stavu, zatímco pokud mu dopřejete čas na spánek a odpočinek, bude se vám během příštího týdne přirozeně lépe fungovat.

2. Dopřejte si aktivity, které vás baví

Všední dny jsou zaplněny nekonečnou hromadou pracovních a rodinných povinností, víkendy by měly být naplněny časem na aktivity, které vás baví. Jsou chvíle, kdy se přestáváme věnovat svým oblíbeným koníčkům kvůli nedostatku času během týdne. Znovu zažeňte jiskru a procvičte si sebelásku tím, že se budete věnovat kreativním a zároveň relaxačním aktivitám. Může to být cokoli, čtení knihy, čmárání, malování, jóga/meditace nebo procházka přírodou, abychom jmenovali alespoň některé.

3. Nezapomeňte věnovat čas svým blízkým

„Udělejte si kvalitní čas, který můžete trávit se svou rodinou a přáteli,“ doporučuje odborník. V chaotickém a uspěchaném životě zapomínáme věnovat čas a lásku svým blízkým. Využijte tento volný víkend k tomu, abyste se zasmáli, pobavili se svými blízkými a vytvořili si s nimi dobré vzpomínky.

dopřejte si tento víkend více lásky a odpočinku
NENÍ sobecké přemýšlet o svých vlastních potřebách. Obrázek poskytl: Shutterstock

4. Zpomalte

Ve všední dny se neustále snažíme držet krok s naším rychlým životem. Každý den uběhne během chvilky a mrknutím oka dosáhnete víkendu. „Zpomalte tempo, kterým děláte věci o víkendu,“ radí odborník.

Čtěte také: Důležité tipy pro péči o sebe pro každou ženu, která bojuje s endometriózou

Musíte zpomalit a vyvinout vědomé úsilí, abyste si byli vědomi každé sebeobslužné činnosti, kterou vykonáváte, aby vaše mysl měla dostatek času na uzdravení a relaxaci.

5. Proveďte digitální detox

Ať už se jedná o obrazovky našich notebooků nebo mobilních telefonů, všichni jsme celý týden obklopeni gadgety. Odborník všem doporučuje, aby si udělali digitální detox a osvobodili se od neustálé potřeby používat pomůcky po celý týden.

Udělejte si z toho týdenní rutinu péče o sebe a uvidíte, jaký rozdíl to může znamenat ve vašem životě!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *