September 30, 2023

5 nápojů na podporu metabolismu pro hubnutí

Schopnost bojovat s obezitou nebo zhubnout má hodně společného s vašimi každodenními návyky. Ale svou roli hraje i rychlost metabolismu vašeho těla. Pokud je váš metabolismus pomalý, budete mít přirozeně těžší hubnutí. Správné stravování, konzumace správných nápojů a dopřávání si nejlepších cvičení vám může pomoci tento problém napravit. Řekneme vám o zdravých nápojích, které zrychlí metabolismus.

Nadváha může ovlivnit různé aspekty našeho zdraví – od reprodukčních a respiračních funkcí až po paměť a náladu. Podle Harvarda TH Chana obezita také zvyšuje riziko onemocnění nebo zdravotních problémů, včetně cukrovky a srdečních chorob. Proto je důležité bojovat s pomalým metabolismem, abyste hubli rychleji.

Proč mají lidé pomalý metabolismus?

Může být docela frustrující se potit a nedosáhnout rychle svého cíle v hubnutí. To může být způsobeno pomalým metabolismem, který závisí na faktorech, jako je genetika, věk a svalová hmota, říká Dr. Ankit Potdar, všeobecný konzultant a laparoskopická chirurgie, nemocnice SRV, Goregaon, Maharashtra.

  • Genetický hrají důležitou roli, protože některé dědí přirozeně pomalejší rychlost metabolismu. Některé geny mohou ovlivnit faktory, jako je účinnost spalování kalorií nebo fungování hormonů štítné žlázy, které hrají roli v metabolismu.
  • Stáří To také přispívá k tomu, že metabolismus má tendenci se s věkem snižovat, což vede k pomalejšímu spalování kalorií.
  • Lidé s méně svalové hmoty V klidu můžeme spálit méně kalorií.
  • Hormonální problémy jako hypotyreóza může také zpomalit váš metabolismus.
  • Faktory životního stylu protože sedavý životní styl a extrémní omezení kalorií může dále zpomalit rychlost metabolismu.
Ztráta váhy
Vyzkoušejte tyto zdravé nápoje pro zvýšení metabolismu. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Jaké jsou nejlepší nápoje na zrychlení metabolismu?

I když někteří lidé mohou mít přirozeně pomalejší metabolismus, důležitou roli hrají i celkové faktory životního stylu, jako je strava, cvičení a spánek. Výběr zdravého životního stylu může pomoci udržet nebo zlepšit metabolismus, říká expert Health Shots. Zde jsou některé nápoje pro urychlení metabolismu:

1. Zelený čaj

Existuje důvod, proč jdou zelený čaj a hubnutí ruku v ruce. Obsahuje katechiny, což jsou antioxidanty, o kterých je známo, že podporují metabolismus. Pijte šálek nebo dva zeleného čaje každý den, abyste využili výhod zeleného čaje.

2. Jablečný ocet

Smíchejte lžíci jablečného octa s vodou a vypijte před jídlem. To může pomoci zvýšit spalování tuků a snížit chuť k jídlu, takže se nebudete uchylovat k nezdravým svačinám.

3. Citronová voda

Citrony jsou plné živin, které prospívají našemu tělu. Mimo jiné jsou bohaté na vitamín C a mohou tedy pomoci zlepšit metabolismus a podpořit detoxikační procesy organismu.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots

4. Zázvorový čaj

Zázvor dokáže dodat chuť vašim pokrmům a také udělá zázraky při nachlazení. Má termogenní vlastnosti, což znamená, že může mírně zvýšit tělesnou teplotu a povzbudit metabolismus, říká Dr. Potdar. Vezměte si to s čajem, abyste si to užili.

Čaj
Zázvor je skvělý pro vaše zdraví. Obrázek poskytl: Shutterstock

5. Nápoj Kombucha

Tento fermentovaný nápoj vyrobený z čaje, cukru a symbiotické kultury bakterií a kvasinek je bohatý na probiotika a antioxidanty. Pomáhá při detoxikaci a podporuje lepší trávení. V konečném důsledku to přispívá ke zvýšení metabolismu.

Tipy pro zvýšení metabolismu

Kromě těchto nápojů podporujících metabolismus existují určité potraviny a nápoje, které můžete chtít omezit nebo se jim vyhnout, pokud se chcete vyhnout pomalému metabolismu.

• Slazené nápoje mohou vést k nárůstu hmotnosti a metabolickým problémům. Místo toho si vezměte vodu, neslazený čaj nebo černou kávu.
• Rafinované sacharidy, jako je bílý chléb, bílá rýže, těstoviny a pečivo, mohou způsobit rychlé zvýšení hladiny cukru v krvi a přispět k nárůstu hmotnosti a metabolickým problémům.
• Trans-tuky, které se často vyskytují ve zpracovaných potravinách, jako jsou smažená jídla a pečivo, mohou mít negativní účinky na metabolismus.
• Vysoce zpracované potraviny jako chipsy, sušenky, rychlé občerstvení a balené svačiny mají obvykle vysoký obsah kalorií, nezdravých tuků, přidaných cukrů a sodíku, což vše může negativně ovlivnit metabolismus.
• Nadměrná konzumace alkoholu může narušit normální metabolické procesy a přispět k nárůstu hmotnosti.

Vyvážená strava, bohatá na plnohodnotné potraviny a dostatečné množství živin, je to, co potřebujete pro udržení zdravého metabolismu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *