September 30, 2023

5 domácích prostředků pro otevřené póry

Otevřené póry, nazývané také rozšířené póry, jsou běžným kožním problémem mezi lidmi. Tyto drobné otvory na povrchu pokožky se mohou zvětšit v důsledku faktorů, jako je nadměrná produkce mazu, stárnutí a genetika. I když není možné póry úplně odstranit, existuje několik domácích prostředků, které mohou pomoci minimalizovat jejich vzhled a zlepšit celkovou strukturu vaší pokožky. Čtěte dále a objevte některé účinné domácí prostředky na otevřené póry.

Co způsobuje otevřené póry?

Podle Journal of Dermatology jsou otevřené póry nebo póry pilosebaceózního folikulu výsledkem několika faktorů. Patří mezi ně snížená elasticita pokožky, silnější růst vlasů, přirozený proces stárnutí, dlouhodobé vystavování se slunci, genetická predispozice a hyperaktivní mazové žlázy, které vedou k nadměrné produkci mazu. Všechny tyto faktory přispívají ke vzniku otevřených pórů na vaší pokožce, což postihuje jedince všech věkových kategorií a pohlaví.

Nejlepší domácí prostředky na otevřené póry

Zde je 5 nejlepších domácích prostředků k přirozenému uzavření otevřených pórů:

1. Fullerova země

Fuller’s Earth, také známá jako Multani Mitti, poskytuje úlevu od podrážděné a zanícené pokožky a zároveň pomáhá minimalizovat póry. Jeho přirozené osvěžující vlastnosti zklidňují pokožku a účinně eliminují nečistoty.

obličejová maska ​​multani mitti
Multani Mitti se již dlouhou dobu používá jako kouzelná složka péče o pleť. Obrázek poskytl: Shutterstock

K jeho použití si můžete doma připravit pleťovou masku. Smíchejte Multani Mitti s několika kapkami růžové vody. Tuto hladkou pastu naneste rovnoměrně na celý obličej, nechte asi půl hodiny zaschnout a opláchněte vodou. Jemně si osušte obličej čistým ručníkem. Pokud růžová voda není k dispozici, lze použít alternativy, jako je jogurt nebo rajčatová šťáva. Pravidelné používání může pomoci zpevnit pokožku a snížit výskyt otevřených pórů.

Přečtěte si také: 2 věci, které musíte udělat večer, abyste snížili otevřené póry

2. Gramová mouka

Gramová mouka je známá svými účinky na krásu po celá desetiletí. Je to vynikající exfoliant a čistící prostředek, který účinně odstraňuje přebytečný maz z pokožky.

Sledujte své zdraví na cestách! Stažení Aplikace Healthshots

Smíchejte cizrnovou mouku s jogurtem a olivovým olejem a vytvořte hustou pastu. Naneste tuto pastu na obličej a krouživými pohyby ji jemně masírujte. Nechte půl hodiny zaschnout a poté opláchněte vodou. Pro větší chladivý efekt si po sejmutí masky jemně rozetřete na obličej několik kostek ledu.

3. Oves

Ovesné vločky mohou zmírnit podráždění a svědění pokožky a zároveň poskytují ochranu před vnějšími faktory, takže jsou ideální volbou pro ženy s otevřenými póry.

oves na kůži
Oves může zlepšit zdraví vaší pokožky. Obrázek se svolením: Adobe Stock

Chcete-li vytvořit ovesnou pleťovou masku, rozdrťte oves na jemný prášek a smícháním s vodou a medem vytvořte pastu. Naneste tuto pastu rovnoměrně na obličej a nechte zaschnout. Po půl hodině opláchněte vlažnou vodou a naneste hydratační krém pro udržení hydratace pokožky.

4 kostky ledu

Kostky ledu (výhody tření kostek ledu) jsou jednoduchým, ale účinným řešením, jak zmenšit velikost vašich otevřených pórů. Vezměte kostku ledu zabalenou v čistém hadříku nebo kusu hedvábného papíru a jemně ji přitiskněte na kůži po dobu 15 až 30 sekund. Nízká teplota pomůže stáhnout krevní cévy a napnout pokožku, čímž se zmenší póry. To poskytuje pokožce chladivý a tonizační efekt, zejména při použití před nanesením make-upu, protože může vytvořit hladší vzhled vašeho podkladu.

5. Proveďte peeling

Správná exfoliace dokáže zázraky při redukci vzhledu pórů a zároveň zachování zdraví vaší pokožky. K odstranění odumřelých kožních buněk a prevenci ucpaných pórů můžete použít různé přírodní exfolianty, jako je cukr a kávová sedlina.

výhody peelingu
Ošetřete svou pokožku tímto peelingem! Obrázek poskytl: Shutterstock

Kromě toho si můžete připravit i peelingovou masku smícháním ovesných vloček, medu a vaječného bílku. Po důkladném promíchání těchto ingrediencí vytvořte pastu a jemně ji naneste na obličej. Nechte to chvíli odležet a nechte to působit. Poté si obličej opláchněte a jemně osušte měkkým ručníkem.

Takže ženy zvažují tyto domácí prostředky, jak se zbavit otevřených pórů a jejich účinků na vaši pokožku, jako je akné, pupínky nebo bílé tečky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *