October 1, 2023

5 antistresových hraček, které si můžete vzít kamkoli

S našimi zaměstnáními, rodinami a každodenními povinnostmi je docela běžné, že se cítíme přetížení a úzkostliví. Chcete-li snížit stres, můžete se obrátit na jógu, meditaci nebo cvičení. Může však chvíli trvat, než tato opatření přinesou úlevu. Co tedy můžete udělat pro okamžitou úlevu? No, můžete zkusit hračky na uvolnění stresu! Pamatujete si, jak jste si jako děti hráli s těmi mačkanými míčky a fidget spinnery? Ukazuje se, že opravdu dělají zázraky pro vaše duševní zdraví. Tyto pomůcky představují zábavné, hmatové způsoby, jak snížit stres a úzkost a podpořit relaxaci.

Jsou antistresové hračky opravdu účinné?

Hračky na úlevu od stresu jsou účinnými relaxačními nástroji, které pomáhají snižovat negativní energii a zároveň zlepšují mentální soustředění a přítomnost. Odvedením pozornosti od negativity vám tyto pomůcky pomohou zůstat v klidu a pohodě. Proto se staly velmi oblíbenými jak v kanceláři, tak doma.

Nejlepší antistresové hračky, které můžete vyzkoušet

Zde je 5 nejlepších hraček na úlevu od stresu, jak se zbavit stresu a úzkosti:

1. Fidget spinner

Když jsme byli malí, hodně jsme si hráli s fidget spinnery. Toto praktické malé zařízení obsahuje tři (nebo více) rotujících vřeten obklopujících centrální kuličkové ložisko. Točení fidget spinnerem mezi prsty může být podivně uspokojující a uklidňující. Podle odborníků, když jsme ve stresu, naše mysl často běhá ve víru myšlenek a starostí. V takové situaci může rytmický rotující pohyb fidget spinner pomoci přesměrovat tuto neklidnou energii a umožnit vaší mysli soustředit se a uklidnit se. Tato hračka nejen zmírňuje stres, ale také pomáhá zlepšit koncentraci a všímavost.

2. Masážní přístroj na pokožku hlavy

Když zavřete oči a zbavíte se svých starostí, představte si jemné mravenčení, které se šíří po vaší pokožce hlavy. Všichni víme, že masáž hlavy podporuje nejen růst vlasů, ale také relaxaci. Místo konečků prstů však používáte masážní přístroj na pokožku hlavy. Tento nástroj obsahuje sadu měkkých, flexibilních štětin připojených k rukojeti, která poskytuje úžasnou a relaxační masáž pokožky hlavy. Je to skvělý doplněk vaší relaxační rutiny, protože stimuluje průtok krve do mozku, uvolňuje svalové napětí a podporuje pocit klidu v celém těle.

3. Squishy stresový míček

Squishy stresové míčky jsou klasickým nástrojem pro zmírnění stresu, který jsme všichni někdy v životě používali. Tyto kuličky jsou určeny pro mačkání a hnětení a jsou vyrobeny z měkkého, stlačitelného materiálu. Opakovaným mačkáním a uvolňováním míče procvičujete svaly na rukou, což pomáhá uvolnit napětí z vaší mysli a zlepšit vaši koncentraci. Je to ideální hračka pro chvíle, kdy potřebujete rychlý způsob, jak se zbavit stresu.

4. Dřevěný masážní váleček na nohy

Dřevěný váleček na nohy je skvělým nástrojem pro zmírnění stresu a napětí, které se ve vašich chodidlech může nahromadit po dlouhém dni. Rolováním chodidel po texturovaném dřevěném povrchu můžete stimulovat akupresurní body, zlepšit krevní oběh a uvolnit napětí v nohou a chodidlech. Je to jako dostat mini lázeňské ošetření pro nohy přímo doma.

5. Box s kostkami

Kostka Puzzle Box je nejlepší volbou pro lidi, kteří chtějí duševně poutavější přístup k úlevě od stresu. Tato 3D magnetická kostka je vyrobena z 24 magnetů vzácných zemin a lze ji tvarovat do více než 70 různých tvarů. Tvarování a přetváření této kostky je nejen dobrý pocit, ale je to také skvělá technika, jak se odpoutat od úzkostných myšlenek. Je to zábavná a relaxační hračka, která vyžaduje trpělivost, soustředění a dovednosti při řešení problémů.

(Prohlášení: Ve Health Shots neustále pracujeme na tom, abychom našim čtenářům uklidili nepořádek. Všechny uvedené produkty pečlivě vybírá redakce, ale před použitím se řiďte svým uvážením a radou odborníků. Jejich ceny a dostupnost se mohou lišit od cen na čas zveřejnění. Pokud si něco koupíte pomocí těchto odkazů v příběhu, můžeme získat provizi.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *