September 30, 2023

10 způsobů, jak se vypořádat se zlomeným srdcem

Smrt milovaného člověka, rozpad přátelství nebo konec romantického vztahu, to vše může být tak srdcervoucí, jehož bolest je nedozírná. Smutek je univerzální lidská zkušenost, která nás může nechat zlomené, ztracené a přemožené emocionální bolestí. Úzkost, která doprovází smutek, představuje obrovskou výzvu pro naši duševní a emocionální pohodu. Vaše cesta k uzdravení může nějakou dobu trvat v závislosti na hloubce vaší rány. Nejste však sami, všichni procházíme těžkými chvílemi smutku a dobrá zpráva je, že vše se dá pochopit a vyléčit. Pojďme zjistit, jak vyléčit zlomené srdce!

Společnost Health Shots kontaktovala Jaisleen Kaur, konzultantku pro image a Life Coach, Dehradun, aby pochopila, jak vyléčit zlomené srdce.

Známky zlomeného srdce

Rozpoznání známek zlomeného srdce je zásadní pro pochopení vašeho emocionálního stavu a zahájení procesu hojení. Zde jsou některé známky zlomeného srdce od odborníka.

1. Intenzivní emoční bolest

Ohromující smutek, zlomené srdce a přetrvávající pocit prázdnoty jsou znaky zlomeného srdce.

2. Fyzické příznaky

Smutek se může projevit fyzicky, což vede k příznakům, jako je nespavost, ztráta chuti k jídlu, únava a bolesti hlavy.

jak se vypořádat se zlomeným srdcem
Vypořádat se se zlomeným srdcem je smutný pocit. Zde je několik tipů, které vám pomohou se s tím vypořádat. Obrázek poskytl: Shutterstock

3. Stažení a izolace

Možná zjistíte, že se stahujete ze společenských aktivit, přátel a blízkých a dáváte přednost samotě před společností.

4. Přemítání

Opakované přemýšlení o minulosti, přehrávání vzpomínek a přemýšlení „co kdyby“ jsou běžné známky zlomeného srdce.

5. Ztráta zájmu

Pokles zájmu o aktivity, které jste si kdysi užívali, je jasným ukazatelem emočního utrpení.

10 tipů, které vám pomohou vyléčit se ze zlomeného srdce

Náš odborník sdílí některé ze způsobů, které vám mohou pomoci vyléčit vaše zlomené srdce.

1. Přijetí a sebesoucit

„Uznej svou bolest a praktikuj soucit se sebou samým. Pochopte, že je v pořádku cítit to, co cítíte, a dovolit si truchlit,“ říká odborník.

2. Vyhledejte pomoc

Obraťte se na přátele, rodinu nebo terapeuta, který vám může naslouchat a vést vás vaší léčebnou cestou.

3. Všímavost a meditace

„Cviky jako všímavost a meditace vám mohou pomoci zvládnout vaše emoce a zůstat při zemi v přítomném okamžiku. Může pomoci uklidnit mysl, snížit úzkost a podpořit emocionální uzdravení. Je to mocný nástroj pro introspekci a vnitřní klid. Cvičte zůstat v přítomnosti. Často se bolest ze smutku umocňuje přetrváváním v minulosti nebo obavami o budoucnost,“ vysvětluje odborník.

žal
Pomozte svému srdci uzdravit se pomocí těchto tipů. Obrázek poskytl: Shutterstock

4. Udělejte ze sebe přednost a starejte se o sebe

Upřednostňujte sebelásku a péči o sebe. Upřednostňujte své potřeby a investujte do činností, které vám přinášejí radost a naplnění. Upřednostňujte sebeobslužné činnosti, které podporují vaši fyzickou a emocionální pohodu. To zahrnuje cvičení, vyváženou stravu a dostatečný odpočinek.

Čtěte také: Právě jste se rozešli? Zde je 8 co dělat a co nedělat, které vám pomohou vyrovnat se se smutkem

5. Stanovte si hranice a vytvořte si novou identitu

Odborník říká: „Pokud je zlomené srdce způsobeno vztahem, stanovte si zdravé hranice, abyste ochránili své emocionální zdraví a vyhnuli se další bolesti. Znovu objevte své zájmy a vášně. Využijte této příležitosti a prozkoumejte nové koníčky a vypěstujte si silnější sebevědomí.“

6. Odpuštění

Uvědomte si sílu odpuštění. Odpustit sobě a těm, kteří způsobili bolest, může být osvobozující. To neznamená tolerovat jejich činy, ale spíše uvolnit emocionální zátěž, která vás může držet ukotvenou v bolesti.

7. Komunita a spojení

„Zapojte se do podpůrných komunit a spojte se s lidmi, kteří procházejí podobnými zkušenostmi. Sdílení své cesty s ostatními může poskytnout pocit sounáležitosti a porozumění,“ navrhuje odborník.

8. Vyjádřete svou vděčnost

Pěstujte vděčnost za pozitivní stránky svého života. Vděčnost může přesunout vaši pozornost od toho, co jste ztratili, k tomu, co ještě máte.

9. Nechte své dobré vibrace chránit vás

„Obklopte se pozitivitou. Chraňte se před negativitou a nechte své dobré vibrace sloužit jako ochranná síla ve vašem životě. Vypěstujte si pozitivní myšlení. Vyzvěte negativní myšlenky a nahraďte je afirmacemi vlastní hodnoty a odolnosti,“ dodává odborník.

10. Dosáhněte vyššího cíle a najděte štěstí

Prozkoumejte svůj smysl a smysl života. Spojte se s aktivitami a cíli, které jsou v souladu s vaším vyšším záměrem. Pochopte, že skutečné štěstí pochází zevnitř. Jak se budete léčit a růst, budete se přibližovat ke stavu skutečné spokojenosti a radosti.

Pamatujte, že léčení vyžaduje čas a každý krok, který uděláte, vás přibližuje k lepší a naplňující budoucnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *